Praktiski. Lietpratībai. Kurzeme
26. aprīlī, ar virtuālo centru Kuldīgā, tiešsaistē norisināsies konference “Praktiski. Lietpratībai” par Kurzemes reģiona skolotāju mācīšanās un mācīšanas pieredzi. Šī ir viena no piecām reģionālajām skolotāju pieredzes konferencēm, kuras aprīlī notiek visos Latvijas reģionos. Tajās skolu, pirmsskolu skolotāji un vadītāji dalās ar teju 700 pieredzes stāstiem. Savukārt 28. aprīļa noslēguma konferencē Rīgā runāsim par pārmaiņu vadību skolās.
Piedaloties konferencē, jūs iegūsiet:
- Iespēju dzirdēt dažādu reģionu skolotāju pieredzi;
- Risinājumus un rīkus, ko izmantot ikdienas mācību procesā;
- Iespēju sarunāties ar kolēģiem;
- Iedvesmu izmantot iegūto pieredzi ikdienas darbā.
Kā pieteikties?
- Atveriet vienu no 12 sekciju aprakstiem (apskatāmi zemāk), kas atbilst jūsu profesionālajām interesēm vai vienkārši skatieties visus aprakstus zemāk;
- Izvēlieties vienu sesiju katrā no trim laika blokiem;
- Piefiksējiet sev interesējošās sesijas;
- Reģistrējieties zemāk esošajā formā, uzspiežot uz interesējošajām sesijām.
- Kad esat atzīmējis sesijas reģistrācijas formā, tad spiediet uz pogas "Reģistrēties" un aizpildiet informāciju par sevi.
12 sekciju apraksti PDF formātā:
- Pirmsskola un sākumskola
- Valodu mācību joma
- Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību joma
- Sociālās un pilsoniskās mācību joma
- Dabaszinātņu mācību joma
- Matemātikas mācību joma
- Tehnoloģiju mācību joma
- Veselības un fiziskās aktivitātes mācību joma
- Paplašināta izglītības pieredze
- Iekļaujoša izglītība
- Izglītības tehnoloģijas
- Izglītības darba vadība
Ņem vērā! Pirmā sekcija īpaši veidota pirmsskolu un sākumskolu skolotājiem, kuriem būs gan kopīgas, gan atsevišķas sesijas par katra vecumposma specifiku. Mācību priekšmetu skolotājiem visvairāk piemērotas būs 2. - 8. sekcijas septiņās mācību jomās. Visu izglītības iestāžu - gan pirmsskolu, gan skolu vadītājus - aicināsim piedalīties 12. - izglītības darba vadības sekcijā. Jautājumi, kas skar visas skolas kā izglītības iestādes darba aspektus un tādēļ ir īpaši nozīmīgi vadības komandām, metodiķiem, atbalsta personālam, tiks skarti arī 9.-11. sekcijās.
Kā saprast katras sesijas formātu?
- Pieredzes stāstus konferencē piedāvājam sagrupētus 60 minūšu sesijās, katrā iekļaujot 2 - 3 stāstus, kur katrs runātājs 15 minūšu prezentācijā izstāstīs savu pieredzi, kam sekos jautājumu, atbilžu un sarunu daļa.
- Ja redziet pie sesijas nosaukumu DARBNĪCA, tajā dalībnieki praktiskā darbībā iepazīs konkrētu paņēmienu, veidu, kā īstenot noteiktu pedagoģisko praksi. Tā ietver demonstrāciju, skaidrojumu, vingrināšanās un atgriezeniskās saites iespēju.
- Ja redziet pie sesijas uzrakstu MEISTARKLASE, tajā skolotājs vai vadītājs vada stundu/nodarbību/sarunu vai tās daļu sesijas dalībniekiem tā, kā viņš to darītu ar saviem bērniem, jauniešiem, skolotājiem vai komandu, dodot iespēju klātesošajiem to piedzīvot un skaidro savas pieejas filozofiju.
Uzzini, kā Latvijas skolās pieredz un vada pārmaiņas!
!! Konferences programmā var tikt veiktas izmaiņas, par kurām savlaicīgi jūs informēsim.
Konferences sadarbības partneris: AS “Swedbank”.
Programma
Satikšanās un sarunas ar konferences vadītāju Gustavu Terzenu
Ceļavārdi
Inga Bērziņa, Zane Oliņa
Piedalās:
- Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja
- Zane Oliņa, Skola2030 mācību satura ieviešanas vadītāja
Pirmās darba sesijas
Otrās darba sesijas
Trešās darba sesijas
Dienas uzliesmojums
Diskusija par konferencē pieredzēto. Kā turpmāk veidot atbalsta sistēmas veiksmīgai skolotāju sadarbībai?
Sesiju apraksti
Piedalās:
- Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja
- Zane Oliņa, Skola2030 mācību satura ieviešanas vadītāja
Dzirdēsiet īsu, vizualizētu pieredzes stāstījumu par to, kā pēctecīgi plānot un īstenot mācību saturu pirmsskolā un sākumskolā. Vizuālie materiāli sniegs atbalstu plānošanas procesa īstenošanai jūsu iestādē, sākot no tematiskā plānojuma līdz ierakstiem skolvadības sistēmā “E-klase”.
Undīne Priedoliņa, Alsungas pamatskolas direktore, un Elīna Cera, direktores vietniece izglītības jomā.
Uzzināsiet, kā panākt, lai katrs bērns ir patstāvīgs, par sevi pārliecināts un drošs par saviem spēkiem. Gūsiet iedvesmu no skolotājas pieredzes – ja bērni spēj patstāvīgi atrast sev nodarbošanos, patstāvīgi strādāt ar materiāliem, skolotājs var būt bērnu gids un palīgs.
Aiga Antoņenkova, Vilgāles sākumskolas pirmsskolas grupu skolotāja.
Dzirdēsiet pieredzi, kā pirmsskolā jēgpilni izmantot dažādas izglītības tehnoloģijas un digitālos mācību līdzekļus, lai dažādotu mācību procesu un padarītu to interesantāku. Gūsiet ieskatu, kā dažādus interaktīvus rīkus un digitālās platformas izmanto bērni un skolotāji.
Taiga Rītiņa, Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde “Sauleszaķis” izglītības metodiķe, un Valda Kadiķe, pirmsskolas skolotāja.
#pirmsskola #sākumskola #pirmsskolu skolotājiem #skolu skolotājiem #metodiķiem
Iepazīsiet praksē pārbaudītus veiksmīgus uzdevumus, kas bērnam palīdz sasniegt plānoto rezultātu, ņemot vērā to, ka katrs bērns zināšanas apgūst individuālā ātrumā. Uzzināsiet, kā skolotāja meklē jaunus un inovatīvus uzdevums bērniem, kuriem nepieciešams ilgāks laiks, vairākkārtēja vingrināšanās, diferencētāka pieeja.
Aleksa Blanka, Ventspils pirmsskolas izglītības iestādes “Eglīte” pirmsskolas skolotāja.
Dzirdēsiet pieredzi, kā, liekot lietā savu radošo izdomu, veidojot, plānojot, gatavojot dažādus mācību materiālus, skolotāja palīdz 5 un 6 gadus veciem bērniem attīstīt caurviju prasmes. Redzēsiet, kā grupā tiek izveidota mācību vide, izvēlēts izziņas temats un plānoti bērnam sasniedzamie rezultāti.
Olga Rogonova, Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestādes "Mārīte" pirmsskolas skolotāja.
Uzzināsiet, kā lomu rotaļa vispusīgi attīsta bērnu, mudina un palīdz gūt pieredzi, iepazīt apkārtējo pasauli, socializēties, atrast savu vietu sabiedrībā. Redzēsiet, kā bērni iejūtas un ataino situācijas izvēlētajās lomu spēlēs, kā lomu spēles rosina bērnos iztēli, radošumu, sadarbību.
Daina Vispoļska, Ventspils novada Ugāles pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Lācītis” izglītības metodiķe.
#pirmsskola #pirmsskolu skolotājiem
Uzzināsiet, kā, izmantojot āra vidi, ikdienišķas lietas var saskatīt no cita skatpunkta. Dzirdēsiet īsu teorētisko pamatojumu tam, kā darbošanās svaigā gaisā veicina bērna attīstību visās jomās. Tā ietver fizisko attīstību, sociālās prasmes un kultūras zināšanas, kā arī emocionālo un intelektuālo attīstību. Gūsiet arī idejas āra aktivitātēm.
Una Mārtiņsone, Aizputes pirmsskolas Izglītības iestādes “Pasaciņa” pirmsskolas skolotāja un sporta skolotāja.
Dzirdēsiet pieredzi, kā kopīgs pasākums bērniem un viņu ģimenēm palīdzēja bērnu vecākiem veidot izpratni par to, kā notiek veselības un fiziskās aktivitātes mācību jomas nodarbības mazākajās grupās, ar ko sākas plānotu un mērķtiecīgi attīstītu fizisko aktivitāšu apguve pirmsskolā.
Ineta Kalēja, Dienvidkurzemes novada Grobiņas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Pīpenīte” pirmsskolas sporta skolotāja.
Gūsiet ieskatu praksē, ka mūzika ir ne tikai dziedāšana, bet arī mūzikas klausīšanās, muzicēšana, dejošana, kustību improvizācija, emociju paušana. Redzēsiet, kā mūziku ļoti veiksmīgi var apvienot ar mākslu – zīmēšanu, gleznošanu gan ar krāsām, gan smiltīm. Uzzināsiet, kā iepazīstināt bērnus ar dažāda veida un žanra mūziku, radīt interesi, prieku, apvienojot mūzikas klausīšanos ar dažādiem mākslas veidiem.
Inta Gruntmane, Priekules pirmsskolas izglītības iestādes “Dzirnaviņas” mūzikas skolotāja.
#sports un veselība #mūzika #pirmsskola #pirmsskolu skolotājiem
Uzzināsiet, kā mācību un audzināšanas procesā pirmsskolā veiksmīgi integrēt mācību jomas, caurviju prasmes un audzināšanas darba uzdevumus. Darbnīcā iepazīsiet pieredzi, kā realizēt pilnveidoto pieeju mācībām jaunākā vecuma bērniem, kā izvirzīt, iedzīvināt vērtības un tikumus vidējā pirmsskolas vecuma bērniem. Uzzināsiet, kā novērst uzvedības problēmas, īstenojot 10 soļu plānu.
Ņina Paļenova, Brocēnu pirmsskolas izglītības iestādes “Mūsmājas” vadītājas vietniece izglītības jomā, un Sandra Laugale, pirmsskolas skolotāja.
#pirmsskola #pirmsskolu skolotājiem
Meistarklasē uzzināsiet skolotāja un bērnu sadarbības iespējas temata plānošanā un tematiskā satura īstenošanā. Dzirdēsiet pieredzi, kā atšķirīgos pirmsskolas vecumposmos integrēt dažādu mācību jomu sasniedzamos rezultātus viena temata ietvaros. Uzzināsiet, kā veidot pietiekami elastīgu temata plānu, lai to varētu mainīt vai papildināt atbilstoši bērnu vecumam, bērnu ierosinājumiem mācīšanās procesā un mācību vajadzībām.
Alisa Hartmane un Viktorija Ločmele, Ventspils pirmsskolas izglītības iestādes “Saulīte” pirmsskolas skolotājas.
#pirmsskola #pirmsskolu skolotājiem
Darbnīcā uzzināsiet, kā atrast kopīgo valodu apguvē, lai interesantāk un produktīvāk apgūtu valodu prasmes. Būs iespēja iepazīties ar mācību procesā izmantotajiem resursiem un materiāliem, kas tika veidoti, skolotājām sadarbojoties. Būs iespēja novērtēt un pilnveidot piedāvātos materiālus.
Ilva Sahmanova, Ventspils 3. pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja mazākumtautību izglītības programmā, krievu valodas skolotāja, un Nataļja Smirnova, Ventspils 3. vidusskolas angļu valodas skolotāja.
#svešvalodas #mazākumtautību valoda #pamatizglītība #skolu skolotājiem #metodiķiem #atbalsta personālam
Dzirdēsiet pieredzi, kā apgūst japāņu valodu Japānas augstskolā. Iepazīsieties ar metodēm, kuras Japānā tiek lietotas, apgūstot angļu valodu. Iegūsiet priekštatu par skolotāju un skolēnu angļu valodas līmeni Japānā, salīdzinot to ar Latviju.
Raimonds Jankovskis, Ķekavas vidusskolas angļu valodas skolotājs.
Uzzināsiet, kā apgūt “Izglītība un es. Brīvā laika pavadīšana”, izmantojot Skola2030 piedāvātos mācību materiālus 7. klasei krievu valodā. Iepazīsieties ar tēmas noslēguma darba izstrādi.
Liena Trumpika, Rucavas pamatskolas direktore, krievu valodas skolotāja.
Gūsiet ieskatu dažādās diferenciācijas metodēs, kā arī konkrētos uzdevumos krievu valodas stundās. Noskaidrosiet, ka diferenciācijas, individualizācijas lietojums ir daudz plašāks, nekā tikai vieglāku un sarežģītāku uzdevumu piedāvājums.
Inessa Tarasova, Talsu Valsts ģimnāzijas krievu valodas skolotāja.
#svešvalodas #pamatizglītība #skolu skolotājiem #metodiķiem
Darbnīcā uzzināsiet par radošo darbu kā skolēnu refleksiju viena mācību procesa posma – divu latviešu autoru darbu (N. Ikstenas “Mātes piens”; A. Bela “Būris”) iepazīšanas – noslēgumā. Gūsiet ieskatu par radošā darba “Būrība” ideju, procesu un sasniegto rezultātu. Ar piemēru palīdzību uzzināsiet, kā skolēnus gatavot literāro darbu lasīšanai un kādus kontroles mehānismus izmantot, lai motivētu skolēnus tos izlasīt, kā veidot seminārstundas un diskusijas, kā palīdz “Tava klase.lv” mācību video izmantošana. Darbojoties grupās, gūsiet ieskatu arī par radošā darba vērtēšanas kritērijiem. Dzirdēsiet, kā skolēni paši vērtē savu un klasesbiedru darbu. Varēsiet noskatīties skolēnu veidoto radošo darbu (20 min. video) un izvērtēt, vai visi prasītie kritēriji darbā saskatāmi.
Ilze Paegļkalne, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja.
#literatūra #kultūras izpratne un pašizpausme mākslā #vidusskola #skolu skolotājiem
Vizuālajā mākslā ir daudz iespēju savienot mūsdienīgu saturu ar pamatzināšanām un prasmēm, to apguvi mākslā, citos kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā un citu mācību jomu mācību priekšmetos.
Stāstā “Māksliniecisko kvalitāti veicinošu uzdevumu un noteiktu IT tehnoloģiju veidu izmantošana mācību satura apguvē 7.–9. klašu posmā” ieraudzīsiet, kā IT tehnoloģiju apguvi integrēt tēmās “Dažādu mākslas veidu sintēze” , “Plakāts”, “Animācija’ u. c., bagātinot mācību procesu ar māksliniecisko kvalitāti veicinošiem uzdevumiem.
Kristīne Gundarina, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas vizuālās mākslas un kultūras pamatu skolotāja.
Stāstā “Starpdisciplinārās stundas vizuālajā mākslā” iepazīsiet, kā tika veidotas starpdisciplinārās mācību stundas gan attālinātajā periodā, gan klātienē. Būs iespēja salīdzināt skolēnu rezultātus abu veidu sadarbībai.
Dace Eglīte Zīrupa, Saldus pamatskolas vizuālās mākslas skolotāja.
#vizuālā māksla #datorika #pamatizglītība #skolu skolotājiem
Iepazīsiet pieredzi mūzikas mācību satura apguvei ar rotaļu palīdzību sākumskolas vecuma skolēniem. Prezentācijā būs iekļauti 11 rotaļu video un darbības apraksti, kādas intonācijas katrā rotaļā skolēni nostiprina un kurai klasei atbilstošas ir šīs rotaļas. Dzirdēsiet stāstījumu par problēmām, ar kādām skolotāja saskārās rotaļu iestudējuma laikā. Īpaša uzmanība tiks veltīta tam, kā definēt mūzikas stundu sasniedzamo rezultātu un soli pa solim tuvoties tam.
Dace Perševica, Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas mūzikas skolotāja.
#mūzika #sākumskola #skolu skolotājiem
Ielūkosieties vairākos praktiskos skolotāju pašveidoto vērtēšanas rīku piemēros starppriekšmetu un visu izglītības darbinieku sadarbībai.
Stāstā “Snieguma līmeņu rubrikas veidošana un izmantošana vērtēšanā mūzikā sākumskolas klasēs” iepazīsiet dažādu prasmju (nošu ilgumi, nošu raksts, praktiskā muzicēšana, sadarbība, grupu darbs u. c.) snieguma līmeņu aprakstus/ rubrikas, ko var izmantot gan skolotāji, izliekot vērtējumus, gan skolēni paši, vērtējot savu sniegumu vai prasmi.
Rita Vēverbrante, Ventspils Centra sākumskolas mūzikas skolotāja.
Stāstā “Skolēnu pašvadītas mācīšanās iedziļinoties pilnveide, integrējot dažādus mācību priekšmetus” dzirdēsiet praktiskus labās prakses piemērus, kā mērķtiecīgi vadīt pašvadītas mācīšanās procesu, integrējot dažādus mācību priekšmetus (mūzika, literatūra, dabaszinības, matemātika, datorika u. c.).
Santa Treilība, Ventspils Centra sākumskolas mūzikas skolotāja.
Stāstā “Mūzikas specifisko prasmju apguves un pašizpausmes nozīme bērna attīstībā” iepazīsiet praktiskus piemērus, kā pirmsskolā sadarboties skolotājiem un atbalsta personālam, kā plānot individuālo darbu mūzikā ar skolēniem. Uzzināsiet par pašizgatavotu metodisko mācību materiālu izmantošanas iespējām, kā arī par pieredzi pasākumu plānošanā un organizēšanā.
Kitija Dazarte, Kuldīgas novada pirmsskolas izglītības iestādes “Ābelīte” mūzikas skolotāja.
#mūzika #literatūra #datorika #sākumskola #pirmsskola #skolu skolotājiem #metodiķiem #atbalsta personālam
Meistarklasē tiks demonstrēts, kā mācību stundu padarīt interesantu mūsdienu pusaudzim, neliekot nolikt telefonu, bet tieši otrādi – izmantot to, īstenojot tēmu “Emocijas”. Apgūsiet, kā mērķtiecīgi saplānot mācību stundu tā, lai katrā no tās daļām skolēns tiktu rosināts iesaistīties, konstruēt jaunas zināšanas, attīstīt sadarbības, komunikācijas, IT rīku izmantošanas prasmes un veicinātu sociālo emocionālo mācīšanos.
Ieva Smildzēja, Talsu Valsts ģimnāzijas sociālo zinību skolotāja pamatskolā, izglītības metodiķe.
#sociālās zinības #pamatizglītība #skolu skolotājiem
Apgūsiet, kādus resursus izmantot, kādas metodes lietot, lai mācītu par mazākumtautību – romiem. Būtiskākie jautājumi, uz kuriem tiks atbildēts darbnīcas laikā: kas jāzina, lai saprastu romu rīcību, uzvedību, mentalitāti un kā kombinēt grupu un individuālā darba vērtējumus?
Antra Grūbe, Talsu Valsts ģimnāzijas vēstures un sociālo zinātņu mācību jomas skolotāja.
#sociālās zinības #vidusskola #skolu skolotājiem
Meistarklasē dalīsimies pieredzē par jaunā mācību priekšmeta – inženierzinības – īstenošanu. Uzzināsiet, kā mācību procesā diferencēt uzdevumus, veikt praktisko darbu rezultātu vērtēšanu, analīzi un sniegt atgriezenisko saiti.
Artis Freimanis, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas matemātikas, fizikas un inženierzinību skolotājs, un Arta Gribēna, fizikas un inženierzinību skolotāja.
#inženierzinības #fizika #pamatizglītība #skolu skolotājiem #metodiķiem
Gūsiet ieskatu piemēros, kā īstenojas kompetenču pieeja mācībās – kā rosināt mācīties pašvadīti, lietojot digitālās prasmes ģeogrāfijā. Dzirdēsiet par to, kā izvirzīt sasniedzamo rezultātu, kā iesaistīt skolēnus apgūstamajā tematā, kā sasaistīt mācību saturu ar reālo dzīvi, kā saskaņot darbības plānu, mācību procesu un atgriezenisko saiti.
Santa Karule, Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas ģeogrāfijas skolotāja.
Uzzināsiet par dažādiem veidiem, kā skolēniem veicināt prasmi strādāt ar atlantu ģeogrāfijā, izmantojot dažādus uzdevumus. Dzirdēsiet par “objektu medībām”, kur skolēniem meklēšanai tiek piedāvāti 30 ģeogrāfiskie objekti, un par citiem praktiskiem uzdevumiem. Pārliecināsimies, ka, risinot uzdevumus ar spēles elementiem, skolēni ātrāk apgūst prasmi strādāt ar atlantu.
Baiba Arāja, Pāvilostas pamatskolas ģeogrāfijas un bioloģijas skolotāja.
Dzirdēsiet par sadarbību starp skolotājiem, plānojot mācību satura apguvi 9. klasē ķīmijā un ģeogrāfijā. Uzzināsiet, kā skolēni plānos pašvadītu mācību procesu: skolēni āra nodarbībā ievāks iežu paraugus, raksturos iežus, lai noteiktu iežu izcelsmi, eksperimentāli mājas apstākļos atpazīs karbonātiežus un izveidos iežu kolekciju, un to publicēs Padlet vietnē.
Sanita Ekmane, Ventspils 4. vidusskolas ģeogrāfijas skolotāja un Inguna Bērzniece, ķīmijas skolotāja.
Noskaidrosiet, kā ģeogrāfijas mācību stundās izmantot radiostaciju ziņas un sniegto informāciju, lai iesaistītu skolēnus īsos pētnieciskos darbos un izdarītu secinājumus. Dzirdēsiet, kā, izmantojot Google rīkus, veidot digitālos projekta darbus vai pierakstu klades.
Antra Brinkmane-Brimane, Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas ģeogrāfijas skolotāja.
#ģeogrāfija #dabaszinības #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem #metodiķiem
Iegūsiet pieredzi, kā ar praktisku darbošanos nostiprināt reizināšanas, dalīšanas prasmes. Kopīgi veidosim dienas kvadrātu, domino kartiņas līdzņemšanai, reizināšanas un dalīšanas grāmatiņu, kā arī reizinājumu zīmējumus. Uzzināsiet un pratīsiet lietot ikdienā dažādus reizināšanas paņēmienus.
Elita Laukalēja, Jūrmalas Majoru vidusskolas matemātikas skolotāja sākumskolā.
#matemātika #pamatizglītība #skolu skolotājiem
Dzirdēsiet pieredzes stāstus, kas palīdzēs gūt atbildes, ar ko atšķiras patstāvīga un pašvadīta mācīšanās, kā mācīt skolēnam pašvadītas mācīšanās prasmes.
Dzirdēsiet pieredzi, kā attālinātais mācību process deva iespēju paskatīties plašāk uz skolēnu patstāvīgu mācīšanos. Runāsim par to, kā ideju par patstāvīgu matemātikas satura apguvi pārnest uz klātienes mācībām, kā izmantot izveidotos resursus, lai veicinātu skolēna patstāvību.
Krists Felš-Milbergs, Kuldīgas Centra vidusskolas matemātikas skolotājs.
Uzzināsiet par netradicionālām, uz sadarbību vērstām darba formām, kuru izmantošana palīdz skolēniem būt motivētākiem mācībām, veidot pašvadītu izziņas procesu un apgūt matemātiku.
Lāsma Mūrniece, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas matemātikas skolotāja.
Dzirdēsiet pieredzi, kādas iespējas ir attīstīt skolēnu pašvadības prasmes ikdienas mācību procesā. Runāsim par izaicinājumu – kā panākt skolēnu iesaisti un līdzdarbošanos mācību procesā, kas paredz arī skolēnu līdzatbildību par pašu mācību procesu un sasniedzamajiem rezultātiem. Gūsiet ieskatu, kā radīt vidi, kurā skolēni tiek uzlūkoti kā sadarbības parneri, viņi jautā, spriež, secina, risina dažādas problēmsituācijas. Pieredzes stāsts vēstīs, kā strādājot, un izmantojot dažādus sadarbības paņēmienus ar klasi ilgtermiņā, ir iespējams panākt lielāku skolēnu iesaisti mācību procesā un tā veidošanā.
Aiga Jansone, Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas un Tukuma 3.pamatskolas matemātikas skolotāja.
#matemātika #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem
Dzirdēsiet trīs pieredzes stāstus par to, kādi paņēmieni un digitālie rīki datorikā palīdz apgūt mācību tematus pamatskolas vecumposma skolēniem.
Gūsiet ieskatu pieredzē un materiālos par to, kā realizēt 5. klases 4. tēmu “Kā veido un rediģē vektorgrafikas attēlus?”, kā veidot tematam atbilstošus uzdevumus un kā izmantot programmu “Inkscape” vai tā alternatīvu “MS Power Point, Molberts”.
Zane Zvagule-Stolbova, Zigfrīda Annas Meierovica Kabiles pamatskolas datorikas skolotāja.
Dzirdēsiet pieredzi, kā izmantot grafiskā dizaina platformu “Canva”, veidojot mācību saturu datorikā, kā atraisīt skolēnu izpratni par terminu “Prezentācija”, iedvesmot tos izmantot digitālos rīkus, lai veidotu interaktīvas un mūsdienīgas prezentācijas dažādos formātos (PPT, MP4), kā skolotājs ar savām prezentēšanas prasmēm var iedvesmot skolēnus.
Ilze Girvaite, Kuldīgas 2. vidusskolas datorikas un vizuālās mākslas skolotāja.
Dzirdēsiet pieredzi par starppriekšmetu saiknes veidošanu starp datoriku un citiem mācību priekšmetiem. Gūsiet ieskatu realizētos kopdarbības projektos.
Ilze Bukela, Ventspils 2. pamatskolas matemātikas, datorikas un fizikas skolotāja.
#datorika #pamatizglītība #skolu skolotājiem
Pieredzes stāstos dzirdēsiet, kā fiziskajās aktivitātēs izmantot vidi un lietot savus izvēlētos vingrinājumus fizisko spēju sekmēšanai.
Uzzināsiet, kā, izmantojot literāro pasaku, izstrādāt stundas gaitu un sasniedzamo rezultātu, kā arī sekmēt skolēna pašvadītu mācīšanos attālinātajā mācību procesā.
Vega Kūma, Kuldīgas centra vidusskolas sporta un veselības skolotāja.
Būs iespēja uzzināt, kā, izmantojot dažādas sarežģītības līdzsvara vingrinājumus, radīt skolēniem prieku, pārvarēt bailes no dažāda augstuma uzdevuma izpildes laikā.
Anželika Šilberga, Ventspils 2. pamatskolas sporta un veselības skolotāja.
Dzirdēsiet piemērus, kā plānot un īstenot iekļaujošas izglītības principus sporta un veselības stundās, kā pilnveidot pārvietošanās un priekšmeta pārvietošanas prasmes daudzveidīgās fiziskās aktivitātēs, kuras mācību procesā izmantot dažādiem skolēniem atbilstoši veselībai un darba spējām.
Arvis Sprude, Kuldīgas 2. vidusskolas sporta un veselības skolotājs.
#sports in veselība #sākumskola #skolu skolotājiem
Uzzināsiet, kā klases audzinātājam plānot un gatavoties trīspusējām sarunām klasē, kā jēgpilni veidot, plānot audzināšanas un mācību darbu kopveselumā, sadarbojoties arī ar citu mācību priekšmetu skolotājiem. Iegūsiet ieskatu vairākās praktiskās metodēs, ar kurām strādāt audzināšanas un arī mācību stundās, lai motivētu skolēnus domāt par savu sasniedzamo rezultātu, mērķi un motivāciju.
Mairita Neilande, Brocēnu vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, klases audzinātāja.
#paplašināta izglītības pieredze #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem #izglītības iestāžu vadībai #metodiķiem
Uzzināsiet, kā vieglā valoda palīdz, ja ir grūtības uztvert garu un sarežģītu tekstu, kā to kā metodi var izmantot iekļaujošā klasē diferencētam mācību darbam. Dzirdēsiet pieredzi, kā vienā mācību stundā strādāt ar dažādas sarežģītības tekstiem. Uzzināsiet par tekstu tulkošanas pamatprincipiem. Būs iespēja pašiem iztulkot dažādu mācību priekšmetu grāmatās esošos tekstus, ievērojot vieglās valodas tulkošanas noteikumus. Tas palīdzēs skolotājiem padarīt efektīvāku mācību stundu skolēniem ar dažādām uztveres spējām.
Gūsiet ieskatu par grāmatām, kuras ir izdevusi Vieglās valodas aģentūra, un to, kā tās izmantot mācību procesā.
Asja Kuike un Ilze Šmite, Talsu Valsts ģimnāzijas logopēdes.
#valodas #sākumskola #pamatizglītība #skolu skolotājiem #atbalsta personālam
Kā veidot vienotu atbalsta sistēmu bērnam izglītības iestādēs, ievērojot pēctecību
Vienotas sistēmas izveide un pēctecības ievērošana no pirmsskolas uz skolu ir būtiska, lai sniegtu bērniem piemērotu atbalstu. Dzirdēsiet pieredzi, kā izveidota un darbojas vienota atbalsta sistēma pašvaldības līmenī, kas dod iespēju sniegt bērnam atbalstu neatkarīgi no tā, kurā izglītības iestādē viņš mācās.
Laila Guzlēna, Ventspils Centra sākumskolas logopēde, un Zita Janušone, Ventspils pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaigznīte” vadītāja.
Kā veidot iekļaujošu vidi, kurā līdzdarbojas katrs – bērns, pedagogs, skolas vadība, atbalsta personāls un vecāki
Uzzināsiet, kā Ventspils 2. pamatskolā ikdienā tiek veidota sadarbība visos izglītības līmeņos, motivējot un iesaistot mācību procesā ne tikai pedagoģisko personālu, bet arī vecākus. Dzirdēsiet pieredzi, kā rit iekļaujošais darbs klasēm vispārizglītojošā skolā, kurās mācās bērni ar vieglas garīgas attīstības traucējumiem.
Rita Znots-Znotiņa, Ventspils 2. pamatskolas speciālās izglītības skolotāja (strādā ar bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem).
Kā izmantot digitālo e-mācību vidi Moodle, lai veidotu sadarbību starp izglītības iestādēm un ilmāskolotājiem iekļaujošas izglītības veicināšanai
Dzirdēsiet pieredzi par to, cik vērtīgs resurss ir skolotāju savstarpējā sadarbība un mācīšanās citam no cita. Uzzināsiet, kā, sadarbojoties vairākām izglītības iestādēm un izmantojot e-mācību vidi Moodle, tiek veicināta iekļaujošas izglītības realizēšana katrā izglītības iestādē individuāli. Gūsiet ieskatu praktiskos piemēros un pieredzē, kuru būs iespējams pārņemt arī citām izglītības iestādēm.
Aiva Leitāne, Tukuma novada speciālās izglītības iestādes izglītības metodiķe, angļu valodas skolotāja.
#pirmsskola #sākumskola #pamatizglītība #pirmsskolu skolotājiem #skolu skolotājiem #atbalsta personālam #metodiķiem
Gūsiet ieskatu, kādas iespējas pirmsskolas izglītības iestādē darbā ar bērniem sniedz dažādi digitālie rīki (Photon izglītības robots, planšetdatori u. c.) un mobilās lietotnes un kā tās palīdz attīstīt digitālās caurviju prasmes. Dzirdēsiet dažādus piemērus, kuri būs papildināti ar konkrētu sasniedzamo rezultātu katrai lietotnei vai rīkam.
Nansija Auza, Kuldīgas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” izglītības metodiķe.
Dzirdēsiet pieredzi, kā skolotāji pirmsskolā sāka apgūt digitālo rīku lietošanu ikdienas darbā, aktualizējot digitālās caurviju prasmes apguvi bērniem. Uzzināsiet, kā ieinteresēt un mudināt kolēģus iekļaut ikdienas mācību procesā dažādus digitālos rīkus.
Linda Celma, Sabiles pirmsskolas izglītības iestādes “Vīnodziņa” metodiķe.
#izglītības tehnoloģijas #pirmsskola #pirmsskolu skolotājiem #metodiķiem #izglītības iestāžu vadībai
Darbnīcā runāsim par to, kāda ir skolotāja loma mūsdienīga mācību procesa nodrošināšanā un digitālo caurviju prasmju attīstīšanā pirmsskolā. Iepazīsiet Talsu pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” pieredzi, gūsiet ieskatu par dažādu IT rīku izmantošanu mācību procesā un mācību satura veidošanā atbilstoši sasniedzamajiem rezultātiem, tematam, vajadzībām u. c. Varēsiet praktiski izmēģināt dažādus IT rīkus.
Daiga Jansone, Talsu pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” vadītāja vietniece izglītības jomā, izglītības tehnoloģiju mentore.
#pirmsskola #pirmsskolu skolotājiem #izglītības iestāžu vadībai
Iepazīsieties ar Ventspils Izglītības pārvaldes Pedagogu atbalsta dienesta darba virzieniem un darbības principiem, ar atbalsta veidiem pilsētas jaunajiem skolotājiem un vispārizglītojošām skolām kā mācīšanās organizācijām. Uzzināsiet par Ventspilī izveidotās digitālās vides pedagogu atbalstam EvPA izmantošanas iespējām
Alla Kitajeva, Ventspils izglītības pārvaldes Pedagogu atbalsta dienesta vadītāja, un Zanda Bite, Pedagogu atbalsta dienesta konsultante, supervizore.
Būs iespēja uzzināt, kā izveidot metodiskā darba modeli, kurā ir iesaistīti visi darbinieki, kā noteikt katrai pedagogu metodiskajai grupai savus uzdevumus un iespējas tos īstenot kopējā skolas metodiskā mērķa sasniegšanai. Uzzināsiet par izstrādāto sistēmu profesionālās atgriezeniskās saites saņemšanai un sniegšanai, pašnovērtējuma veikšanai.
Inga Bužoka, Ventspils 4. vidusskolas direktore, un Laila Freiberga, direktores vietniece.
Uzzināsiet, kā skolā seko līdzi katra skolēna attīstības dinamikai, kā ar snieguma līmeņu apraksta palīdzību skolēns seko savam snieguma līmenim, kā skolēns izvirza mērķus un reflektē par savu mācīšanos un progresu.
Dace Bahmane un Dace Klapare, Ventspils 1. pamatskolas direktores vietnieces izglītības jomā.
#izglītības darba vadība #izglītības iestāžu vadībai #metodiķiem
Meistarklases laikā būs iespēja uzzināt Brocēnu vidusskolas pieredzi audzināšanas stratēģijas izstrādē un realizēšanā divu gadu garumā. Piedāvātā pieeja palīdzēs citām skolām sistematizēt izglītības procesu, akcentējot klašu audzinātāju sadarbību ar priekšmeta skolotājiem, apvienojot mācību un audzināšanas procesu vienā veselā.
Laura Miķelsone, Brocēnu vidusskolas direktores vietniece metodiskajā jomā, un Dita Dubulta, direktores vietniece audzināšanas jomā.
#izglītības iestāžu vadībai #metodiķiem
Darbnīcā uzzināsiet, kā ieviest ikdienas mācību procesā snieguma līmeņu aprakstus (SLA) tā, lai tie darbotos efektīvi un uzlabotu skolēnu prasmes un sniegumu. Gūsiet ieskatu efektīvākajos SLA ieviešanas paņēmienos. Uzzināsiet, kā skolēniem mācīt lietot to pa daļām, ja viens SLA sastāv no 5 daļām. Sapratīsiet, kā mainās skolēnu motivācija un prasmes. Redzēsiet piemērus, kas ilustrē “mazāk ir vairāk” principu – viena mācību gada laikā skolēni lieto 1–2 snieguma līmeņu aprakstu. Uzzināsiet par pieredzi, ka lietderīgi ir veidot SLA skolēnu pašvērtēšanai tikai tādai prasmei, kas pilnveidojama, apgūstama ilgtermiņā. Gūsiet ieskatu, kā ikdienā strādāt ar SLA, kādus paņēmienus izmantot, lai fiksētu skolēna pašvērtējumu.
Darbnīcā tiks demonstrēts SLA, kas šobrīd tiek aktīvi “darbināts” skolotājas audzināmajā klasē. Meklēsiet un iekrāsosiet atslēgvārdus katrā snieguma līmenī. Piedzīvosiet pieredzi, kā noris izskaidrošana skolēniem, cik daudz laika jāiegulda, lai SLA pēc tam “strādātu” efektīvi. Redzēsiet paņēmienus, kā skolēnam fiksēt savu sniegumu konkrētā brīdī.
Indra Tīruma, Kuldīgas Centra vidusskolas sākumskolas skolotāja, mācību jomas koordinatore, mācīšanās konsultante.
#sākumskola #skolu skolotājiem
Uzzināsiet, kā ikdienas darbā dabaszinību stundās izmantot snieguma līmeņu aprakstu (SLA), kā to veidot vienai praktiskai darbībai, dažādām klašu grupām, piemēram, pētījumam vai eksperimentam, kā izveidot SLA pārbaudes darbiem.
Dace Nīmane, Brocēnu vidusskolas dabaszinību skolotāja pamatskolas posmā.
Gūsiet priekšstatu, kā var novērtēt skolēnu sniegumu kompleksā sasniedzamajā rezultātā, caurvijot dažādu mācību priekšmetu prasmes. Uzzināsiet par vērtēšanu dažādos mācību priekšmetos, piesaistot valoddarbības prasmes, kas dod iespēju skolēna sniegumu novērtēt pēc visām standartā un programmā paredzētajām prasmēm. Iepazīsieties ar izstrādātiem lasītprasmes līmeņiem dažādām lasīšanas prasmēm 1., 2., 3.klašu skolēniem. Uzzināsiet, kā lietot SLA sarunās ar vecākiem un kā izstrādātos līmeņus pielāgot tādiem mācību priekšmetiem kā dizains un tehnoloģijas, sociālās zinības, jo skolēniem ir ne tikai jāparāda savas specifiskās prasmes tieši mācību priekšmetā, bet arī jāmāk prezentēt, atrast informāciju tīmeklī, kas saistās ar SLA latviešu valodā.
Ilze Sula, Ventspils 1. pamatskolas skolotāja sākumskolas posmā, sākumskolas metodiskās komisijas vadītāja.
#latviešu valoda #dabaszinības #sociālās zinības #sākumskola #skolu skolotājiem
Iepazīsieties ar pieredzi, kā sakārtot mācību procesu iestādē, lai bērni varētu saņemt pastiprinātu atbalstu valodas attīstībai. Uzzināsiet, kā, sadarbojoties grupas skolotājiem ar mūzikas skolotājiem un iestādes logopēdu, ātrāk tiek izlaboti bērna runas un valodas traucējumi.
Inga Blūmentāle, Dundagas pirmsskolas izglītības iestādes "Kurzemīte" vadītājas vietniece izglītības jomā, un Inese Veinberga, logopēde.
Uzzināsiet, kā sadarboties ar bērniem, kuriem ir valodas attīstības traucējumi, kā arī sapratīsiet, kā iekļaut reemigrējušos bērnus, kā palīdzēt viņiem adaptēties jaunajās sociālajās situācijās un skolas dzīvē.
Gundega Danilova, Kalētu Mūzikas un mākslas pamatskolas logopēde, improvizācijas un drāmas pulciņa vadītāja, teātra mākslas un literatūras skolotāja.
Iepazīsiet praktiskus uzdevumus un vingrinājumus individuālo spēju attīstīšanai bērniem ar netipisku valodas attīstības gaitu 3 un 4 gadu vecumā. Vingrinājumus varēsiet izmantot individuālam darbam grupās, logopēdiskajās nodarbībās un sadarbībā ar vecākiem, kā arī kā profilaktiskus vingrinājumus visai grupai.
Iveta Meire un Džesika Devjatņikova, Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Cīrulītis” logopēdes.
#valodas #pirmsskola #pirmsskolu skolotājiem #atbalsta personālam
Dzirdēsiet pieredzi, plānojot mācību dienas ritu 2 un 3 gadus vecu bērnu grupā, lai bērnam būtu reālai dzīvei pietuvināta, nesadrumstalota mācību pieredze. Uzzināsiet, kā, plānojot integrēta temata izziņu, skolotāji sadarbojas, kopīgi vienojas un sadala atbildības.
Sigita Zurģe un Elita Kocere, Talsu pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” pirmsskolas skolotājas.
Iepazīsiet dienas ritu 5 un 6 gadus vecu bērnu grupā, kurā mācību process tiek organizēts visas dienas garumā, bērnam patstāvīgi vai ar nelielu pieaugušā atbalstu veicot dažādus uzdevumus, pētot un izzinot. Redzēsiet, kā jauna temata sākumā tam pielāgo grupas telpu un kā kopā ar bērniem veido runājošās sienas, kuras bērns izmanto, lai patstāvīgi tiktu galā ar piedāvātajiem uzdevumiem mācību centros.
Zane Pudure un Gunita Skitaļceva, Talsu pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” pirmsskolas skolotājas.
Redzēsiet, kā 5 un 6 gadus vecu bērnu grupas mācību vide atspoguļo mācību procesu un rosina bērnus darboties visas dienas garumā, veicinot bērna pašvadītu mācīšanos. Uzzināsiet, kā ikdienā sagatavot uzdevumus, kuru izpildi kontrolē paši bērni. Redzēsiet, kā arī bērni ar īpašām vajadzībām iekļaujas grupā un veic uzdevumus atbilstoši savām spējām.
Dace Kāknēna, Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Cīrulītis” pirmsskolas skolotāja.
#pirmsskola #pirmsskolu skolotājiem
Meistarklasē kopīgi veidosim izpratni par jēdzienu “arguments” (šaurā un plašā nozīmē), par metodiskajiem paņēmieniem, kā attīstīt, pilnveidot skolēnu argumentācijas prasmes, kā izveidot kvalitatīvu argumentēto eseju, kā iesaistīt skolēnus sava snieguma izvērtēšanai. Būs iespēja iejusties skolēnu lomā, praktiski darbojoties, analizējot un pilnveidojot argumentācijas piemērus.
Iveta Āboliņa, Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja, izglītības metodiķe.
#latviešu valoda #literatūra #vidusskola #skolu skolotājiem #metodiķiem
Darbnīcā iepazīsieties ar atgriezeniskās saites sniegšanas paņēmieniem. Lai redzētu, cik lielā mērā izvēlētais mācību stundas sasniedzamais rezultāts ir sasniegts, neizbēgama stundas sastāvdaļa ir atgriezeniskā saite, kurai ne vienmēr paliek pietiekami daudz laika stundas noslēgumā. Tāpēc tai ir jābūt gana kodolīgai un ar iespējām to analizēt arī pēc stundas beigām. Darbnīcā būs iespējams gūt ieskatu, kā, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas un programmas, īsā laika posmā var ievākt nepieciešamo atgriezeniskās saites informāciju, izmantojot skolēnu viedtālruņus vai planšetes un datorus. Gūsiet ieskatu ļoti noderīgos padomos, strādājot attālināti.
Vineta Pērkone, Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas angļu valodas skolotāja.
#svešvalodas #izglītības tehnoloģijas #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem #metodiķiem
Jēgpilna dažādu mācību metožu un paņēmienu izmantošana dara mācību procesu dinamiskāku, rosina skolēnu ieinteresētību.
Iepazīsiet trīs mācību stundu plānojumu latviešu valodā blokam 8.4. “Vienatnē un starp cilvēkiem”, gūsiet priekšstatu par tekstveides posmiem, iepazīstot un analizējot ievērojamu cilvēku izteikumus par draudzību.
Gita Šverina un Ilze Bērtaite, Tukuma Ernesta Birznieka-Upīša 1. pamatskolas latviešu valodas un literatūras, teātra mākslas skolotājas.
Uzzināsiet, kā teikuma uzbūvi mācīties “matemātiski”, iepazīt teikuma gramatiskās struktūras noteikšanas soļus, sintaktisko konstrukciju pierakstīšanu “formulās”. Noskaidrosiet, kā izveidot un izmantot “Formulu lapu”, kā lietot “formulas” tekstveides uzdevumos.
Ilze Paegļkalne, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja.
Dzirdēsiet pieredzi, kā lietot "Plickers" programmu un tās priekšrocības, ja klasē visiem skolēniem nav mobilo telefonu. Gūsiet ieskatu vienas stundas gaitā, kā mācīt salikto nosaukumu pareizrakstību par zvaigznēm un zvaigznājiem, kā arī ieskatu vienā no atgriezeniskās saites veidiem.
Ļena Zvaigzne, Brocēnu vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja.
#latviešu valoda #pamatizglītība #skolu skolotājiem #metodiķiem
Uzzināsiet, kā, iesākot runāt par biogrāfisko romānu, ieinteresēt skolēnus patstāvīgi meklēt informāciju par kultūras darbinieku, piemēram, Noras Ikstenas romāna “Esamība ar Regīnu” varoni Regīnu Ezeru, tālāk strādāt grupās informācijas apkopošanai, lai veidotu reklāmu par šiem varoņiem, un kā šādu paņēmienu vērtē paši skolēni.
Guna Raita, Saldus vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja.
Uzzināsiet, kā literatūras tēmu apguvi padarīt laikmetīgu, skolēniem saistošu, radošu un jēgpilnu, skolēniem izstrādājot radošu projektu par Aspazijas dzeju.
Andžela Šustiņa, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja.
#literatūra #vidusskola #skolu skolotājiem
Vizuālā māksla un mūzika, kopīgi iepazītas un praktizētas, var sniegt daudz vērtīga katra bērna attīstībai un pašizpausmei.
Stāstā “Resursi, sadarbība un skolotāju mācīšanās” uzzināsiet, kā pēc attēla, stāsta vai mūzikas vizualizēt dzejoli pirmsskolā un sākumskolā – kā tas veicina skolēna iztēli, radošumu un kreativitāti, kas top sadarbībā ar literatūras, dažādu valodu vai mūzikas priekšmetiem. Gūsiet ieskatu skolotājas pirmajā izdotajā audiogrāmatā un ilustrācijās (alfabēts, cipari, krāsas), kas noderēs pirmsskolas, sākumskolas posmam un līdz pat jaunākajam pamatskolas posmam. Būs iespēja dzirdēt pieredzi, kā šādu grāmatu sagatavot un izdot.
Marika Beļēviča, Liepājas Liedaga vidusskolas vizuālās mākslas, dizaina un tehnoloģiju, psiholoģijas skolotāja.
Stāstā “Mūzika un māksla” uzzināsiet par iespējām, kā, izmantojot mūziku, katrs bērns var izpausties savā veidā – kustībās, ritma izjūtā, krāsās, līnijās, kas ir mākslas projekts “Jautrās bungas” u. c.
Inta Gruntmane, Dienvidkurzemes novada Priekules pirmsskolas izglītības iestādes “Dzirnaviņas” mūzikas skolotāja.
#vizuālā māksla #mūzika #latviešu valoda #pirmsskola #sākumskola #skolu skolotājiem #metodiķiem
Iepazīsiet pieredzi mācību procesa organizācijai, lai skolēni mācītos saskatīt kopsakarības ar reālo dzīvi, iesaistītos mācību procesa plānošanā un saskatītu starppriekšmetu saiknes un sadarbības nozīmi, kā arī veicinātu pašvadītu mācīšanos. Sadarbība mācīšanās procesu padara interesantāku, kvalitatīvāku un motivējošu. Darbnīcā būs iespēja ieteikt savus risinājumus snieguma līmeņu kritēriju izstrādē, iekļaujot savstarpējo, individuālo un skolotāju vērtējumu, kā arī iekļaujot caurviju prasmes un starppriekšmetu saikni mūzikas mācību stundā.
Sangrita Upeniece, Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas kursa “Kultūra un māksla I” un mūzikas skolotāja.
#mūzika #kultūra un māksla #vidusskola #skolu skolotājiem
Meistarklasē “Klausies un atspoguļo izjusto” dzirdēsiet idejas integrētai rotaļnodarbībai pirmsskolā 5 un 6 gadus veciem bērniem, ietverot mūziku un mākslu. Gūsiet ieskatu pieredzē, metodiskajās idejās un praktiskās darbības piemēros par to, kā soli pa solim iemācīt bērniem mūziku ne tikai dzirdēt, bet arī klausīties; ne tikai uztvert, bet arī atspoguļot izjusto – ar kustībām, muzicējot, zīmējot, gleznojot, veidojot kolektīvo mākslas darbu. Uzzināsiet par mūzikas aktīvās klausīšanās principiem un izmantošanas iespējām pirmsskolas vecuma bērna dienas ritā. Ielūkosieties pieredzē par novērotām skolotāju kļūmēm un risinājumiem, kā tās novērst. Runāsim par mūzikas skolotāja lomu un sadarbību ar kolēģiem, īstenojot integrētos projektus mūzikā un mākslā.
Baiba Brice, Latvijas Universitātes lektora p. i.; Talsu pirmsskolas izglītības iestādes "Pīlādzītis" mūzikas skolotāja, Talsu novada mācību jomu koordinatore, izglītības metodiķe pirmsskolā mūzikā.
#mūzika #latviešu valoda #vizuālā māksla #pirmsskola #skolu skolotājiem #atbalsta personālam
Jaunais teātra mākslas mācību priekšmets rosina apgūt jaunas metodes un skolotājiem savstarpēji sadarboties, gan bagātinot saturu vidusskolā, gan veidojot liela apjoma projektus visai skolai.
Stāstā “Verbatim metode dokumentālas intervijas piemērošanā skatuviskam priekšnesumam” noskaidrosiet, kas ir Verbatim metode, kā mācīties dokumentālu personību atveidot uz skatuves. Dzirdēsiet pieredzi, veiksmes, izaicinājumus, praktizējot šo metodi kā vienu no uzdevumiem teātra mākslas stundās vidusskolēniem. Ilustrācijai redzēsiet jauniešu video no monologu uzveduma.
Inguna Vēja, Druvas vidusskolas teātra mākslas skolotāja.
Stāstā “Kā radīt svētkus caur teātra mākslas stundām?” uzzināsiet, kā, teātra mākslai kā mācību priekšmetam ienākot skolā, iespējams veidot Teātra svētkus, kur katrai klašu grupai ir savi paveicamie uzdevumi. Piemēram, 5. klases gatavo humoristiskas improvizācijas, 7. klases gatavo īsfilmas festivālam “Mūsu vērtības” un plakātus konkursam “Mūsu vērtību izpratne”, 10. un 11. klases rada procesā veidotu uzvedumu “Radīt vērtību izpratni!”. Tādejādi skolēni ne tikai padziļināti izprot tikumu un vērtību nozīmi ikdienas situācijās un katrā konkrētā personībā, bet arī attīsta līderības prasmes un katra individuālās spējas, talantus, mācās sadarboties, būt tolerantiem, drosmīgiem, atbildīgiem.
Ilze Karazina, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas kursa “Kultūra un māksla I” (teātra māksla), teātra mākslas, krievu valodas, latviešu valodas un literatūras skolotāja, un Sigita Stefana, direktora vietniece audzināšanas darbā un kursa “Kultūra un māksla I” (teātra māksla) skolotāja.
Uzzināsiet, kā teātra mākslas tematu “Procesā veidots iestudējums” apguva Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 7. klasē. Runāsim par to, kā palīdzēt skolēniem veidot priekšstatu par iestudējuma tapšanas procesa svarīgākajiem posmiem: temata izvēli, idejas radīšanu, satura veidošanu, scenārija rakstīšanu, mēģināšanu un uzstāšanos; kādas ir šī temata apguves grūtības un ieguvumi. Stāstījumu papildinās materiāli – temata apguves plānojums, darba uzdevumu apraksti, vērtēšanas kritēriji, pašvērtējuma darba lapa u.c.
Sandra Okuņeva, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas teātra mākslas skolotāja.
#teātra māksla #kultūra un māksla #vidusskola #pamatizglītība #skolu skolotājiem #metodiķiem
Uzzināsiet, kur meklēt risinājumus, lai mācītu komandas darbu 4. un 5. klasē (saturu var pielāgot arī citās klašu grupās). Iegūsiet idejas, kā sasniegt rezultātus, lai skolēni iemācītos saskatīt savu lomu un pienesumu procesa laikā, vienlaikus mācoties darboties grupās un nezaudējot radošumu un mācību procesa diferenciācijas iespējas.
Daiga Demitere, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas sociālās un pilsoniskās mācību jomas mācību priekšmetu skolotāja.
Noskaidrosiet, kā plakāta veidošana var kļūt par veidu, kā skolēniem veicināt savstarpējo sadarbību, gūt informāciju, to sistematizēt, koncentrēties uz būtiskāko, izmantot simbolus, vizualizēt, paust attieksmi. Apgūsiet plakāta veidošanas atgādni, kuru iespējams izmantot gan vēsturē, gan sociālajās zinībās, gan vidusskolā.
Antra Grūbe, Talsu Valsts ģimnāzijas vēstures un sociālo zinātņu skolotāja.
#sociālās zinības #vēsture #pamatizglītība #skolu skolotājiem
Dzirdēsiet pieredzi par divu skolotāju starpdisciplināru pētījuma īstenošanu 11. klasēs vēstures un sociālo zinātņu un literatūras mācību priekšmetos. Galvenā aplūkojamā problēma – skolēna ieinteresēšana un aktīva iesaistīšana mācību satura apguvē un pētniecības prasmju izkopšana.
Gūsiet ieskatu, kā realizēt 2–3 mēnešus ilgstošu projektu darbu – kā saskaņot sasniedzamos rezultātus starp priekšmetiem, kā tiem atbilstoši izstrādāt mācību uzdevumu. Runāsim arī par SOLO taksonomijas līmeņu iekļaušanu un kritēriju veidošanu vērtēšanas kritērijiem. Aplūkosim dažādu metožu, uzdevumu piedāvājumu, mācīšanās platformu, IT rīku izmantošanas iespējas.
Marta Pujāte, V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas vēstures un sociālo zinību skolotāja, un Jolanta Hartmane, latviešu valodas un literatūras skolotāja.
#vēsture un sociālās zinātnes #literatūra #vidusskola #skolu skolotājiem
Skolēniem ķīmijas stundās ir novērotas grūtības veiksmīgi lietot matemātikā iepriekš apgūto proporcijas pamatīpašību. Ķīmijas stundās šīs prasmes ir bieži nepieciešamas, gan risinot uzdevumus par vielu sastāvu, gan par šķīdumu pagatavošanu. Meistarklasē tiks prezentēti sadarbības metodiskie paņēmieni, mācoties par sakausējumu sastāvu. Tiks piedāvāti uzdevumu piemēri matemātisko zināšanu lietošanai praktiskos ķīmijas uzdevumos.
Ilze Ventiņa, Talsu Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja, un Inguna Paleja, matemātikas skolotāja.
#ķīmija #matemātika #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem
Dzirdēsiet par starpdisciplināru mācību stundu veidošanu ģeogrāfijā. Runāsim par to, kā radīt ieinteresētību skolēniem, kā mainīt metodes, lai padarītu stundu citādu nekā tas ir ikdienā. Gūsiet idejas starpdisciplināriem tematiem pamatskolas klasēs, sadarbojoties ar vēstures, sociālo zinību un latviešu valodas skolotājām.
Daiga Barančane, Brocēnu vidusskolas ģeogrāfijas skolotāja.
Uzzināsiet, kā var apgūt fizikas tematu 8.–9. klasei “Kā magnētisms darbojas cilvēku labā?”, papildinot saturu ar matemātikas tematu “Simetrija”, kurā skolēni saskata centrālo simetriju magnētiskā lauka līnijām ap taisnu strāvas vadu; aksiālo simetriju – līnijām ap stieņmagnētu, vingrinās zīmēt ģeometriskas figūras centrāli vai aksiāli simetriski.
Ilze Klints, Kuldīgas Centra vidusskolas fizikas skolotāja, Maruta Birzniece un Inta Vaselāne, matemātikas skolotājas.
Gūsiet ieskatu, kā skolēni spēj pašvadīti mācīties, ja seko skolotāja izstrādātai saprotamai sistēmai, ar katru uzdoto jautājumu un uzdevumu. Ielūkosieties piemērā, kā 10. klases skolēni, mācoties grupās, veidoja Google prezentācijas par I, II un III Ņūtona likumu. Soli pa solim skolēniem tika mācītas fizikas mācību priekšmetam nepieciešamās prasmes. Otrajā semestrī skolēni demonstrēja šīs prasmes, grupās veidojot mācību materiālu un to mācot viens otram.
Anete Milta, Brocēnu vidusskolas fizikas skolotāja, direktora vietniece tālmācībā.
#ģeogrāfija #fizika #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem #metodiķiem
Iepazīsieties ar vairākiem programmas GeoGebra izmantošanas piemēriem matemātikas satura apguvē gan attālinātajā, gan klātienes mācību formā, apskatot atsevišķus jautājumus no 7. un 8. klases matemātikas satura. Būs iespēja praktiski izmēģināt – lietot programmu GeoGebra no skolēnu skatpunkta, kā arī apgūsiet, kā izveidot skolēniem uzdodamu aktivitāti no skolotāja puses. Darbnīcas dalībniekiem nepieciešams iepriekš izveidots bezmaksas GeoGebra konts vai Gmail konts. Darbnīcā saņemsiet elektronisku izdales materiālu ar instrukcijām (atgādnēm) par darbnīcā apskatītajām aktivitātēm, lai varētu turpmākajā praksē ar programmu darboties patstāvīgi.
Agnese Hildebrante, Tukuma 2. vidusskolas matemātikas skolotāja pamatskolas posmā.
Dzirdēsiet pieredzi par mācīšanās platformas Skolo.lv ieviešanu izglītības iestādē un tās resursu izmantošanu matemātikas mācību stundās. Iegūsiet padomus, kā uzsākt veiksmīgu materiālu un aktivitāšu izveidi, ievietošanu un izmantošanu Skolo.lv portālā.
Elīna Juska, Māteru Jura Kazdangas pamatskolas matemātikas un datorikas skolotāja, IT speciāliste un izglītības tehnoloģiju mentore.
#matemātika #izglītības tehnoloģijas #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem #profesionālās izglītības iestāžu skolotājiem #metodiķiem
Stāstā “Rakstām un rēķinām no beigām” gūsiet iedvesmu par interesanta domāšanas paņēmiena izmantošanu divu attāli saistītu mācību priekšmetu mācīšanā, tādējādi veidojot starppriekšmetu saikni starp matemātiku un latviešu valodu, literatūru. Daļu matemātikas uzdevumu var rēķināt, izmantojot pierādāmo apgalvojumu, jeb risināt uzdevumu no beigām. Arī stāstu varam izstāstīt, izmantojot beigas kā sākumu.
Inese Ķiršakmene, Talsu Valsts ģimnāzijas matemātikas skolotāja, un Ilze Osipova, latviešu valodas un literatūras skolotāja.
Dzirdēsiet pieredzi par trijstūra nevienādības iegūšanu un pamatošanu 7. klases tematā “Kā raksturo trijstūri, izmantojot tā elementus?”, lietojot digitālos rīkus. Skolēni, izmantojot IT rīkus un virtuālo vidi, iegūst datus, apkopo tos un kā secinājumu iegūst teorēmu par trijstūra nevienādību. Gūsiet ieskatu par mērķtiecīgu vietnes Google Maps, izgriešanas rīka un lietotnes ActiveInspire izmantošanu mērķa sasniegšanai.
Grigorijs Kravčuks, Jāņa Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas matemātikas un datorikas skolotājs.
Uzzināsiet, kā vairāku skolotāju sadarbībā skolēni mācās izmantot datorikā statistikas elementus, kurus apguvuši matemātikā. Arī pārbaudes darbu skolēni raksta apvienotu abos mācību priekšmetos.
Santa Eglīte, Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas matemātikas un datorikas skolotāja, Rota Cīrule, direktora vietniece, datorikas skolotāja, un Egita Krūmiņa, matemātikas skolotāja.
#matemātika #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem #metodiķiem
Gūsiet ieskatu par stīmpanka estētiku, žanra vēsturi un to, kādus izejmateriālus var izmantot dizaina priekšmeta izgatavošanā, lai realizētu kādu no tematiem dizainā un tehnoloģijās pamatskolā un vidusskolā.
Anda Sīmane- Gudriniece, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas dizaina un tehnoloģiju skolotāja.
Dzirdēsiet pieredzi, kā organizēt mācību saturu inženierzinībās, kā realizēt idejas praktiskajā pētniecībā, kā praktisko darbu organizēt tematu apguvē. Būs iespēja redzēt skolēnu darbu paraugus pa mācību satura tēmām.
Linda Kuskova, Saldus pamatskolas matemātikas un inženierzinību skolotāja, direktora vietniece mācību jomā.
#dizains un tehnoloģijas #inženierzinības #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem
Sesijā iegūsiet pieredzi, kā, veidojot starpdisciplināras stundas, sekmēt skolēna izpratni par veselīgu dzīvesveidu ilgtermiņā.
Dzirdēsiet piemēru, kā, sadarbojoties ar skolas karjeras konsultantu, noskaidrot nepieciešamās prasmes un fiziskās spējas dažādu profesiju pārstāvjiem, un, sadarbojoties pārī, izveidot un demonstrēt vingrinājumu kompleksu.
Ina Langzama, Ventspils Pārventas vidusskolas sporta un veselības skolotāja, direktora vietniece mācību jomā.
Gūsiet ieskatu, kā, pilnveidojot priekšmeta pārvietošanas prasmes daudzveidīgos uzdevumos, var nostiprināt apgūtās zināšanas matemātikā.
Inta Grinberga, Druvas vidusskolas sporta un veselības skolotāja.
Uzzināsiet, kā ievērot iekļaujošas izglītības principus ārpusstundu fiziskajās aktivitātēs, dodot iespēju visiem skolēniem uzlabot fiziskās spējas atbilstoši savai veselībai, taekvando un futbola nodarbībās.
Gaļina Skorobogatova, Liepājas 3. pamatskolas direktore.
#sports un veselība #sākumskola #pamatizglītība #skolu skolotājiem #atbalsta personālam
Gūsiet ieskatu karjeras atbalsta veidošanas procesā Druvas vidusskolā, iepazīsieties ar izglītības iestādē izstrādāto Individuālo karjeras sarunu vadīšanas metodiku un skolēnu pašizpētes materiāliem.
Maija Pūne, Druvas vidusskolas direktora vietniece audzināšanas jomā.
Dzirdēsiet pieredzi, kā veiksmīga un uz izaugsmi vērsta izglītības procesa pamatā tiek ņemtas vērā visu iesaistīto pušu intereses, nezaudējot kvalitāti. Kā priekšnosacījums visam ir veiksmīgi organizēta skolas darba plāna izstrāde, iesaistot skolēnus, pedagogus, vecākus un pašvaldību, tā panākot katra līdzatbildību par procesa kvalitāti. Iesaistot bērnus un jauniešus lēmumu pieņemšanā, projektu un pasākumu izstrādē un realizēšanā, tiek veicināta līdzdalība, izpratne par pieņemtajiem lēmumiem un notiekošajiem procesiem, un patriotisms.
Vita Krauze, Talsu 2. vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā, skolēnu pašpārvaldes konsultante, un Evija Ozola, direktora vietniece izglītības jomā.
#paplašināta izglītības pieredze #pamatizglītība #vidusskola #izglītības iestāžu vadībai #metodiķiem #atbalsta personālam
Dzirdēsiet pieredzi par vides izglītības realizēšanu, izmantojot Ekoskolas tēmas, to integrēšanu mācību saturā, āra nodarbībās, konkursos, projektos, vides pulciņā. Uzzināsiet, kā plānot vides izglītību un realizēt to mācību jomās, ņemot vērā izglītības standartu, Skola2030 materiālus, ANO Ilgtspējīgās attīstības mērķus, Ekoskolas gada tēmas. Saruna aktuāla ne tikai, lai veidotu labāku izpratni par dabu un apkārtni, bet arī, lai mācītos iedziļinoties, attīstītu atbildīgu attieksmi un mācītos pieņemt atbildīgus lēmumus.
Inita Rulle, Saldus vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā pirmsskolā un sākumskolā, sākumskolas mācību jomas koordinatore, Ekoskolas koordinatore, dabaszinību skolotāja.
Uzzināsiet par skolēnu un skolotāju iesaisti dažādās ar vides izglītību saistītās aktivitātēs – kādā veidā piedāvāt skolēniem jaunas zināšanas par vidi, kā tās nostiprināt, izmantojot jau iegūtās zināšanas un prasmes. Runāsim arī par to, kā panākt, lai skolēniem “mirdzētu” acis pēc zināšanām un veidotos izpratne, ka mācīšanās ir aizraujošs un interesants process, kas ir neatraujama daļa no skolēnu dzīves un dzinējspēks, kas ļauj skolēnam brīvi un viegli radīt jaunas idejas, realizēt tās dzīvē. Tādējādi skolēnos augtu pašapziņa, atbildība, cieņa pret sevi, saviem vecākiem, saviem vienaudžiem un sabiedrību.
Sanita Leja, Talsu pamatskolas direktora vietniece izglītības jomā, ķīmijas skolotāja, klases audzinātāja.
#dabaszinības #pamatizglītība #sākumskola #skolu skolotājiem #pirmsskolu skolotājiem
Skolēnu mācīšanās ceļi ir daudzveidīgi, dažādi un reizēm pat neparasti, tāpēc ikdienas mācību procesā individuālie izglītības programmas apguves plāni, kas sagatavoti un pieejami elektroniski Microsoft Office platformā, ir kā tilts, kas vieno skolēnus, skolotājus un vecākus, lai ikviens iesaistītais varētu augt, izaugt un būt.
Dzirdēsiet pieredzi, kā lasītprasmes veicināšanā var izmantot digitālos tehnoloģiju rīkus – teksta priekšlasītāju (BrunoMaster un Microsoft Impressive), kādu atbalstu mācību procesā tas sniedz skolēniem ar lasīšanas grūtībām vai lasīšanas traucējumiem un kā tiek lietota prāta vingrošanas metode, lai sekmētu skolēnu lasītprasmi.
Kristīne Ceruka, Talsu 2. vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā, speciālā pedagoģe, Ilze Upeniece, Zane Rutkupa-Ažēna, logopēdes.
#sākumskola #pamatizglītība #skolu skolotājiem #atbalsta personālam
Veidojot video pamācības, tās var izmantot gan stundās klātienē, gan attālinātā mācību procesā. Meistarklases laikā uzzināsiet, kā ierakstīt, apstrādāt un publicēt video pamācības, kas ir jāņem vērā saistībā ar privātumu un autortiesībām, kādas ir video pamācību izmantošanas iespējas stundās.
Uģis Pekša, Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas 4. sākumskolas datorikas un programmēšanas skolotājs.
#datorika #programmēšana #izglītības tehnoloģijas #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem
Uzzināsiet, kā Tukuma 2. vidusskola organizē un vada kolēģu mācīšanos interešu grupās – sadarbnīcās. Tā ir skolotāju mācīšanās un sadarbības forma, lai īstenotu katra skolotāja individuālās mācīšanās vajadzības, pilnveidotu profesionālo meistarību un attīstītu radošās spējas, kuru lietojums veicina skolēna snieguma līmeņa izaugsmi un ļauj īstenot mērķi – skola ir organizācija, kas mācās.
Anita Locāne, Tukuma 2. vidusskolas direktore, Sanita Birzniece, direktores vietniece, un Santa Šteinerte, direktora vietniece mācību darbā.
Gūsiet iespēju iepazīties ar izglītības iestādes plānveidīgi izveidotu pedagogu profesionālo vajadzību noteikšanas mehānismu un mērķtiecīgi organizētu pedagogu profesionālo pilnveidi, izmantojot ERASMUS+ projektu iespējas jau 6 gadus.
Gita Leja, Saldus pamatskolas direktores vietniece izglītības jomā.
#metodiķiem #izglītības iestāžu vadībai
Darbnīcā runāsim par to, kā skolēniem skaidrot izmaiņas vērtēšanas procesā un kā uzzināt, vai skolēni izprot skolas mācību sasniegumu vērtēšanas kārtībā minēto. Būs iespēja praktiski veikt uzdevumus un iegūto informāciju izmantot, organizējot nodarbību par vērtēšanu skolēniem. Piedāvātos materiālus skolas administrācija varēs izmantot, sarunājoties par vērtēšanu arī ar skolotājiem.
Ilona Jostiņa, Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas direktora vietniece izglītības jomā.
#izglītības iestāžu vadībai #metodiķiem
Uzzināsiet par Saldus vidusskolas skolotāju pieredzi, ko jaunu viņi atklājuši un kā attīstījuši prasmes dabaszinību jomā 1.–3. klasei pēc kompetenču pieejas ieviešanas un pandēmijas laikā apgūtā. Dzirdēsiet stāstu, kā skolotāji attīstījuši un pilnveidojuši savas digitālās prasmes, kādus rīkus iegādājušies un kā tos izmanto dabaszinību stundās un eksperimentu nodarbībās. Gūsiet iedvesmu par pozitīvo izaugsmi tieši skolotāju sadarbības jomā – kā savā starpā dalās ar idejām, materiāliem un pieredzi.
Zane Berce, Saldus vidusskolas skolotāja sākumskolas posmā.
Dzirdēsiet pieredzi, kā veidot multidisciplināru stundu pēc 5E modeļa. Stundas mērķis – veidot prasmi strādāt ar laikapstākļu karti un izvērtēt savas vēlmes un vajadzības, plānojot pārgājienu. Uzzināsiet, kā sadarbojoties ar dabaszinību skolotāju, izveidot multidisciplināru stundu sociālajās zinībās.
Vineta Peka, Brocēnu vidusskolas skolotāja sākumskolas posmā.
Uzzināsiet, kā mācību procesā iekļaut āra nodarbības, īstenojot kompetenču pieeju mācību satura īstenošanā, izplānojot un organizējot dažādas aktivitātes ar dažādu mācību saturu, tādējādi pārklājot vairākus mācību priekšmetus. Dzirdēsiet pieredzi, kā izvēlēties mācību priekšmetus āra nodarbībām un kā tās organizēt, tiekoties ar priekšmetu skolotājiem un klašu audzinātājiem. Piemērs demonstrēs skolotāju sadarbību, lai apspriestu aktivitāšu saturu un tā saucamo staciju izkārtošanu skolas teritorijā. Uzzināsiet, kā izveidot aktivitāšu plānojumu ar konkrētu saturu.
Anastasija Jericjana, Liepājas Liedaga vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā, un Rimma Timermane, sākumskolas skolotāja.
#dabaszinības #vizuālā māksla #sociālās zinības #matemātika #mazākumtautību valodas #sākumskola #pirmsskola #skolu skolotājiem #pirmsskolu skolotājiem
Uzzināsiet, kā veicināt 5–7 gadus vecu bērnu pašvadītas mācīšanās prasmes, iesaistot bērna ģimeni. Redzēsiet piemērus, kā bērni temata izziņas laikā gatavo savas prezentācijas, mācās cits no cita un sniedz draugiem atgriezenisko saiti.
Inga Bajāre un Inga Lauska, Saldus pirmsskolas izglītības iestādes “Īkstīte” pirmsskolas skolotājas.
Dzirdēsiet pieredzi, kā plānot tematu 3 un 4 gadus veciem bērniem, izvērtējot viņu prasmes un intereses, un kā izvirzīt reāli sasniedzamus rezultātus dažādās mācību jomās.
Diāna Medne, Talsu pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” pirmsskolas skolotāja.
Iepazīsiet pieredzi, kā 5 un 6 gadus veci bērni mēneša garumā radoši, interesanti, pētot, eksperimentējot un praktiski darbojoties gan grupā, gan āra vidē, izzina tematu “Mana ģimene”.
Maija Ķepale un Kristīne Eidejus, Grobiņas pirmsskolas izglītības iestādes “Ūdelīte” pirmsskolas skolotājas.
#pirmsskola #pirmsskolu skolotājiem
Uzzināsiet, kā ar rokdarbu palīdzību sasniegt bērnam plānotos sasniedzamos rezultātus gan matemātikas, gan citās mācību jomās. Redzēsiet, kā izmantot rokdarbus ikdienas situācijās kopā ar bērniem un citiem skolotājiem.
Iveta Lazdiņa, Stendes pamatskolas pirmsskolas grupu skolotāja.
Dzirdēsiet, kā, ieviešot tradīciju dzimšanas dienā uzvīt Zirneklīša tīklu (novēlējumu tīklu), var iztikt bez pirktas dāvanas, vienlaikus attīstot bērnu valodas prasmes, veicinot tādu vērtību kā laipnības un līdzcietības veidošanos. Gūsiet ieskatu pieredzē, ka jubilārs jūtas īpaši, saņemot sirsnīgus vārdus, novēlējumus, uzmanību no apkārtējiem.
Agnese Veldre, Vārmes pamatskolas pirmsskolas skolotāja un logopēde.
Uzzināsiet par projektu “Sadarbība & Draudzēšanās” starp četrām pirmsskolas izglītības iestādēm, kuru Covid-19 ierobežojumu laikā organizēja attālināti. Redzēsiet, kā četru mēnešu laikā katra pirmsskola sagatavoja vienu uzdevumu un kopā ar aprakstu to nosūtīja pārējām izglītības iestādēm, kā izpildīto uzdevumu nofilmēja un sūtīja atbildi, kā ar uzdevumu veicies.
Ilona Pāvule-Vītola, Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” vadītāja, un Laima Kravale, izglītības iestādes metodiķe.
#pirmsskola #pirmsskolu skolotājiem
Darbnīcā uzzināsiet konkrētus paņēmienus, kuri izmantojami ikdienas darbā un kuri palīdz veidot noturīgus, bērna rakstura veidošanās procesā nozīmīgus ieradumus. Uzzināsiet stratēģijas, iepazīsiet aktivitātes, kuras palīdz bērnam pašizziņas procesā veidot ieradumus, kuri ir labs pamats pašvadībai, sadarbībai un palīdz veidoties bērna gribai, atbildībai, tolerancei un empātijai.
Ligita Grīviņa un Sigita Gūtmane, Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes “Saulīte” pirmsskolas skolotājas.
#pirmsskola #pirmsskolu skolotājiem
Darbnīcā paplašināsiet savas zināšanas par tekstpratību, par konkrētām tēmām, kuras mācāmas bērniem, lai sekmētu bērna valodas, tekstpratības un rakstītprasmes attīstību. Dzirdēsiet reālus piemērus no pieredzes, iepazīsiet dažādus materiālus. Uzzināsiet, ka tekstpratības veidošana ir radošs process, kurā ir skaidrs sasniedzamais rezultāts, bet pedagogs ir kā mākslinieks, kurš veido saturu, izmantojot visu “krāsu” spektru jeb visus elementus bērna runas veidošanas procesā.
Baiba Dzintare, Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes “Saulīte” logopēde.
#valodas #pirmsskola #pirmsskolu skolotājiem
Uzzināsiet, kā ietaupīt skolotāju laiku, ja dažādi plānošanas un citi dokumenti tiek rakstīti ar roku. Dzirdēsiet pieredzi, kā kopīgi plānot koplietošanas dokumentā, kā apmainīties ar informāciju ar lielāku dalībnieku skaitu. Uzzināsiet, kā apmācīt skolotājus pašiem gatavot didaktiskās spēles atbilstoši tematam, izmantojot digitālās platformas.
Gita Roze, Saldus pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" vadītājs vietniece izglītības jomā, logopēde.
#pirmsskola #pirmsskolu skolotājiem #izglītības iestāžu vadībai #metodiķiem
Meistarklasē uzzināsiet, kādas apzinātas lasītprasmes veicināšanas stratēģijas palīdz skolēniem uztvert teksta pamatdomu, saskatīt cēloņu un seku sakarību, atšķirt svarīgo no papildinformācijas, strukturēt tekstu, atstāstīt un rezumēt izlasīto, kā arī prognozēt tālākos notikumus. Sniegsim “soli pa solim" instrukciju, dalīsimies ar stundu plāniem un piedāvāsim efektīvus IT risinājumus.
Nataļja Malašonoka, Ventspils 2. vidusskolas angļu valodas skolotāja, svešvalodu mācību jomas vadītāja, un Irina Ivanova, latviešu valodas skolotāja.
#latviešu valoda #mazākumtautību valoda #svešvalodas #pamatizglītība #skolu skolotājiem #metodiķiem
Ielūkosieties pieredzē, kā skolēniem attīstīt lasītprasmi un nostiprināt tekstpratību, izmantojot pašvadītas mācīšanās soļus. Būs iespēja iepazīties ar Ventspils 6. vidusskolas skolotāju izstrādātajām atgādnēm, kā, izmantojot dažādas stratēģijas, attīstīt skolēniem lasītprasmi un tekstpratību.
Ineta Dejus un Zaiga Dzene, Ventspils 6. vidusskolas latviešu valodas skolotājas (dzimtās un mazākumtautību izglītības programmās).
Uzzināsiet, kā medijpratības tēmas var tikt saistītas latviešu valodā un kursa “Dizains un tehnoloģijas I” mācību priekšmetos starpdisciplinārā projektā, kā plānot, realizēt un izvērtēt, izmantojot snieguma līmeņa aprakstus.
Marika Ulmane, Brocēnu vidusskolas kursa “Dizains un tehnoloģijas I” skolotāja, latviešu valodas un literatūras skolotāja, un Mairita Neilande, latviešu valodas un literatūras skolotāja.
Dzirdēsiet pieredzi, kā iekļaut medijpratības modeli dažādos mācību priekšmetos, lai sasniegtu kopīgu rezultātu – skolēnu veidotu ziņu raidījumu. Runāsim par to, kā to veidot, kā apzināt resursus, veidot skolēnos izpratni par patiesām un viltus ziņām, kā sadarboties starpdisciplināri.
Normunds Dzintars, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājs, latviešu valodas jomas koordinators Liepājā.
#valoda #dizains un tehnoloģijas #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem #metodiķiem
Uzzināsiet, kā Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā aprobēja SIA “Tilde” projektu “Virtuālais asistents un digitālā platforma literatūras apguvei 7.–9. klases posmā”, izmantojot dažādus projekta piedāvātos digitālos materiālus: darba lapas, grafus, tekstus, virtuālo asistentu, radošos rīkus, un kā šī pieredze noder mācību darbam pēc aprobācijas procesa.
Līga Lauziniece, Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja.
#literatūra #dizains un tehnoloģijas #latviešu valoda #pamatizglītība #skolu skolotājiem
Uzzināsiet un izmēģināsiet kursu “Kultūras pamati”, “Kultūra un māksla I” satura apguvei divas noderīgas aktivitātes – praktiskas darbības ar mālu, iepazīstot arhitektūras aizsākumus un to sasaisti ar mūsdienām, kā arī rakstības aizsākumus Senajā Divupē. Lai piedalītos meistarklasē, nepieciešams sagatavot mālu vai plastilīnu (vienkrāsainu, divu sērkociņu kastīšu lielumā). Pirmajā aktivitātē pēc meistardarbnīcas vadītājas dotā apraksta no māla vai plastilīna varēsiet veidot megalītisko celtņu (akmens laikmeta arhitektūra) trīs veidu maketus, savukārt otrajā aktivitātē – imitēt ķīļrakstu un pēc sagatavota šrifta tulkot tekstu.
Una Bērziņa, Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas vizuālās mākslas un kursa “Kultūras un māksla I” skolotāja.
#kultūras pamati #kultūra un māksla #vidusskola #skolu skolotājiem
Uzzināsiet, kā plānot mācību stundas darbu 7. klasei mūzikas tematā Nr. 7.8. “Ceļojumi. Daba un dabas skaņas kā iedvesmas avots”, sadarbojoties ar datorikas skolotāju, lai skolēni varētu radīt “Skaņu etīdi”. Meklēsim atbildes uz jautājumiem, kādi digitālie rīki nepieciešami, lai ierakstītu ”Skaņu etīdi” (līdz 3 min.) un kā radošo darbu vērtēt datorikā un mūzikā.
Dina Bičule, Talsu novada kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomas vadītāja, Talsu pamatskolas direktore un mūzikas skolotāja.
#mūzika #datorika #pamatizglītība #skolu skolotājiem
Mūzikas apguvē pamatizglītībā iespējams efektīvi savienot mācību saturu ar citu mācību priekšmetu saturu, skolotājam veidot pašam savus mācību materiālus un rast veidu, kā motivēt talantīgos skolēnus.
Uzzināsiet par darba lapu un uzdevumu izveidošanu. Iepazīsiet teorētisko uzdevumus – darbu ar tekstu, tā analizēšanu, strādājot individuāli vai pārī. Gūsiet ieskatu darba lapu izveidošanā.
Aija Zakovska, Brocēnu vidusskolas mūzikas skolotāja.
Stāstā “Mūsdienu paaudzes starpdisciplinārās mācīšanās pieejas izmantošana mūzikas stundās” iepazīsiet, kā mūzikas stundās 4.–6. klašu posmā mazākumtautību izglītības programmā realizēt starpdisciplinaritāti. Gūsiet ieskatu piemērā, kā 4. klasē, apgūstot tēmu “Opera un balets”, radošajam darbam izvēlēta N. Rimska-Korsakova opera “Sniegbaltīte”, kā tēmas izpēte saistīta mūzikā, valodā un vizuālajā mākslā. Savukārt 5. klases piemērā uzzināsiet, kā apgūta tēma “Mūzikas instrumenti un to grupas. Simfoniskais orķestris”. Noskatoties un noklausoties S. Prokofjeva muzikālo pasaku “Pēterītis un vilks”, skolēni atkārtoja pasakas rakstīšanas svarīgākos elementus, rakstīja savu muzikālo pasaku, izdomāja katram varonim kādu instrumentu no Orfa instrumentārija.
Anna Illiša, Liepājas 3. pamatskolas mūzikas skolotāja.
Dzirdēsiet par starppriekšmetu sadarbību mūzikā, literatūrā un vizuālajā mākslā, radot darbus pēc konkrētas tematikas. Iepazīsiet, kā veidot talantīgo 5.–9. klases skolēnu konkursu instrumenta spēlē un solo dziedāšanā skolās ar padziļinātu mūzikas mācīšanos, konkursa gaitā veidojot pārnesi klausītājos, iespaidus fiksējot zīmējumos, dzejoļos, pasakās.
Anita Elere, Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas mūzikas metodiskās komisijas vadītāja, jomas koordinatore.
#mūzika #vizuālā māksla #mazākumtautību valoda #pamatizglītība #skolu skolotājiem
Meistarklasē uzzināsiet, kā attālināti organizēt mūzikas stundu par tematu “Ģimenes godi”, skolēniem nodrošinot izpratni par to, kas ir ģimenes godu tradīcijas, kā ģimenes svētkus svinēja agrāk un svin tagad. Praktiski darbojoties, izmēģināsiet dažādas metodes, ko pēc tam būs iespēja iekļaut savā praksē.
Rita Vēverbrante, Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas un Ventspils Centra sākumskolas mūzikas skolotāja, koru diriģente.
#mūzika mākslā #pamatizglītība #skolu skolotājiem
Uzzināsiet, kā, izmantojot atpakaļvērsto plānošanu, panākt, ka skolēni apgūst argumentētā pārsprieduma veikšanu gan vēsturē, gan sociālajās zinībās. Noskaidrosiet, kā pilnveidot skolēnu prasmi izdarīt secinājumus, veidot tekstu, kas satur konkrētus, notikumam specifiskus faktus, aprakstīt tos un vērtēt.
Laura Lauberga Nikolova, Draudzīgā Aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas vēstures skolotāja.
Noskaidrosiet, kā izmantot starppriekšmetu sadarbības iespējas, plānojot un vadot mācību stundas attālināti un klātienē, izmantojot starppriekšmetu kopīgo plānojumu un mācību vielas apgūšanu no vairākiem skatpunktiem.
Nataļja Matjušenko, Ventspils 3. pamatskolas vēstures skolotāja, un Irīna Lučina, direktores vietniece, datorikas skolotāja.
Gūsiet apliecinājumu, kā mācību stundā iekļaut kritiskās domāšanas stratēģijas un problēmu risināšanas caurviju prasmi, uzzināsiet par starppriekšmetu saiknes veidošanas iespējām un skolotāju sadarbību vēstures un literatūras stundās, kurā skolēni piedalījās diskusijā “Kas ir pazudušais dēls dažādos laikmetos?”.
Gunta Upesdegle, Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas vēstures un sociālo zinātņu skolotāja, un Daiga Strupule-Buka, latviešu valodas un literatūras skolotāja.
Uzzināsiet, kā plānot tematu apguvi, iekļaujot vēstures un ģeogrāfijas saturā plānotos sasniedzamos rezultātus, un kā sadarboties skolotājiem, lai attīstītu un pilnveidotu vēsturē un ģeogrāfijā apgūstamās prasmes. Noskaidrosiet, kā skolēni gūst padziļinātu izpratni par tēmu gan vēsturiskā, gan ģeogrāfiskā aspektā, izprotot cēloņsakarības.
Antra Spuļģe, Kuldīgas Centra vidusskolas vēstures un sociālo zinību skolotāja, un Iveta Eglīte, ģeogrāfijas skolotāja.
#vēsture un sociālās zinātnes #literatūra #ģeogrāfija #pamatskola #vidusskola #skolu skolotājiem
Meistarklasē dzirdēsiet, kā tematā “Gravitācijas lauks un kustība” tika īstenots praktiskais darbs “Lifta kustības pētījumi”. Skolēniem tika dots darba uzdevums, teorētiskais pamatojums uzdevuma veikšanai un pašvadītas mācīšanās īstenošanai. Tādējādi skolēniem izveidojās dziļāka izpratne par taisnlīnijas kustības fizikālajiem parametriem un to savstarpējo saistību. Praktiski darbojoties, skolēni mācību saturu apgūst ar lielāku motivāciju un izpratni. Dzirdēsiet, kā iedrošināt skolēnus izmantot savas IT prasmes mācību stundās mērķu sasniegšanai, kā arī veicināt skolēnu savstarpējo mācīšanos.
Guntars Ēcis, Talsu Valsts ģimnāzijas fizikas skolotājs.
#fizika #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem #metodiķiem
Dzirdēsiet piemēru, kā izpratne par mācību stundas plānošanu – sasniedzamā rezultāta, atgriezeniskās saites, IT vietņu plānošanu un izmantošanu bioloģijā un ķīmijā – aizvirzījusi skolotāju uz konsultanta pozīciju, liekot lielāku uzsvaru uz paša skolēna patstāvīgo darbību.
Baiba Kalve-Vištarte, Saldus vidusskolas dabaszinību, bioloģijas un ķīmijas skolotāja.
Uzzināsiet par laika resursu taupīšanu, gatavojoties un vadot mācību stundas ķīmijā, izmantojot digitālos rīkus. Uzzināsiet, kāpēc mobilā lietotne Google Lens ir noderīga gan skolotājiem, gan skolēniem; kādas ir mobilā tālruņa un datora sinhronizācijas priekšrocības; kāda ir mākoņkrātuvju un vietnes Skolo.lv izmantošana, strādājot klātienē un attālināti.
Irita Dobele, Aizputes vidusskolas ķīmijas skolotāja.
Gūsiet ieskatu kā veidot snieguma līmeņu aprakstus kopā ar skolēniem dabaszinātņu mācību jomā par lasītprasmi, uzdevumu risināšanu, pētījuma veikšanu, jēdzienu apguvi to lietošanai mācību stundās.
Jautrīte Maranika, Ventspils 1. pamatskolas fizikas un inženierzinību skolotāja, dabaszinību mācību jomas vadītāja skolā.
#ķīmija #fizika #bioloģija #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem
Uzzināsiet par radošām idejām un veidiem, kā pielāgot uzdevumus par laukumiem un tilpumiem dažādu tematu apguvē. Tiks demonstrēti video fragmenti, analizēti vairāki dažādas grūtības pakāpes uzdevumi un metodes, kā arī rādīti piemēri, kā konkrētos uzdevumus ir risinājuši paši skolēni.
Svetlana Rudzīte, Saldus vidusskolas matemātikas skolotāja pamatskolas posmā.
#matemātika #dizains un tehnoloģijas #ģeogrāfija #pamatizglītība #skolu skolotājiem
Izmantojamas un uz mācīšanos virzītas atgriezeniskās saites nodrošināšana mācību stundā ir jautājums, ko skolotāji cits citam uzdod bieži. Pieredzes stāstu sesijā dzirdēsiet vairākas idejas, kā kolēģi izmanto digitālos rīkus un dažādas programmas tūlītējas atgriezeniskās saites došanai un saņemšanai.
Uzzināsiet, kā mācību stundās izmantot digitālo lietotni Nearpod.com. Gūsiet ieskatu lietotnes iespējās sniegt atgriezenisko saiti, ātri novērst iespējamās kļūdas uzdevumu izpildes laikā, kā arī veicināt lasītprasmi.
Lienīte Zorģe, Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas matemātikas un datorikas skolotāja.
Dzirdēsiet pieredzi, kā ērti saņemt atgriezenisko saiti un kā dati uzkrājas rīkā Plickers.com. Skolēni, atbildot uz testa veida atgriezeniskās saites uzdevumiem, izmanto kartītes ar kvadrātkodu, kuras skolotāja noskenē. Šādi visiem kļūst redzama pareizā atbilde uz projektora. Rīks palīdz ērti pārskatīt datus par pēdējo mēnesi.
Ilze Birzniece, Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas matemātikas skolotāja.
Noskaidrosiet, kā tikt galā ar izaicinājumu stundā mērķtiecīgi ieplānot atgriezenisko saiti, kā pārliecināties, ka skolēni ir sasnieguši rezultātu, kā nodrošināt skolēnam informāciju par viņa sniegto un vēl pilnveidojamo.
Jekaterina Kuļbanska, Ventspils 3. pamatskolas matemātikas skolotāja.
#matemātika #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem
Darbnīcā būs iespēja iepazīties ar tiešsaistes lietotni “SketchUp”, tās darbības principiem un 3D modelēšanas pamatiem, kura ir noderīga ne tikai dizaina un tehnoloģiju mācību priekšmetā, bet arī citos, kur projekta ietvaros vai noteiktas tēmas apguvē nepieciešams modelēt trīs dimensiju rasējumu vai skici.
Jānis Rožlapa, Jaunmārupes pamatskolas datorikas un inženierzinību skolotājs.
#dizains un tehnoloģijas #datorika #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem
Uzzināsiet, kā attālinātā mācību procesā izveidot Youtube kanālu, kas kalpo kā rīks, lai skolēniem pasniegtu informāciju mācību procesā, un kā to vēlāk izmantot klātienes mācību procesā.
Marta Flaksa, Jāņa Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas sporta un veselības skolotāja.
Dzirdēsiet piemērus, kā starpdisciplinārās stundās sadarbībā ar citiem mācību priekšmetiem aktualizēt āra nodarbību lietderību, nozīmību mācību procesā un vietējās kultūrvides izzināšanā.
Lāsma Rumpe, Saldus pamatskolas sporta un veselības skolotāja, jomas koordinatore Saldus novadā.
Gūsiet ieskatu, kā attālinātā mācību procesā apgūt tēmu “Fiziskā drošība” – kā interaktīvi izspēlēt uzdevumus saistībā ar apgūto par balsta un kustību orgānu sistēmu un iespējamām traumām un to cēloņiem.
Aija Lancmane, Kuldīgas Centra vidusskolas sporta un veselības skolotāja.
#sports un veselība #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem
Kā uzrunāt vecākus, kā noskaidrot jautājumus, kurus bērni un vecāki viens otram kautrējas pajautāt, kā šo jautājumu nenoskaidrošana var ietekmēt karjeras izvēli nākotnē? Tie ir daži jautājumi, ko pārrunāsim meistarklasē. Gūsiet ieskatu prezentācijā, kurā demonstrēs rīkus un piemērus, kā produktīvi strādāt attālinātajā mācību procesā. Būs iespēja izmēģināt 2–3 lietotnes.
Ieva Smildzēja, Talsu Valsts ģimnāzijas karjeras konsultante, izglītības metodiķe, sociālo zinību skolotāja pamatskolā.
#paplašinātās izglītības pieredze #pamatizglītība #vidusskola #skolu skolotājiem #atbalsta personālam
Dzirdēsiet pieredzes stāstu par vienā reizē realizētas idejas pārvēršanu tradīcijā. Runāsim par to, kā stiprināt ieradumu būt par atbildīgu sabiedrības dalībnieku, kurš līdzdarbojas un sadarbojas, kurš saprot, ka darbs, ko padara bez atlīdzības, sagādā gandarījumu. Par to, kā svinēt darbu. Gūsiet ieskatu, kā veidojas tradīcijas un kā strādāt ar klasi, ko audzināšanas darbā akcentēt, uz ko vērst uzmanību. Dzirdēsiet pieredzi par praktisko darbu, kas tika veikts, un kā to nosvinēja – kā šī pieredze turpmāk tiks atkārtota, kļūstot par tradīciju.
Guna Skabarniece, Jāņa Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas skolotāja.
Uzzināsiet par jaunu darba virzienu – mobilo darbu. Gūsiet priekšstatu par to, cik daudzveidīgs var būt darbs ar bērniem un jauniešiem, kā veidot jaunu komandu, kā lepoties ar savas darbības jomām. Dzirdēsiet divus piemērus – vienu no interešu izglītības jomas, otru no darba ar jauniešiem pieredzes.
Dace Vaļko, Saldus Bērnu un jaunatnes centra direktore, un Liene Zeiliņa un Laura Ūžele, direktores vietnieces izglītības jomā.
#paplašinātās izglītības pieredze #pamatizglītība #skolu skolotājiem
Kā veidot pozitīvu mikroklimatu sākumskolas posmā, izmantojot skolēnu un skolotāja pozitīvo refleksiju pēc katras mācību stundas
Dzirdēsiet pieredzi, kā veidot klasē pozitīvu mikroklimatu, izmantojot refleksiju. Runāsim par to, cik liela un būtiska ir sociālā izaugsme labvēlīgā vidē, lai sekmētu bērna akadēmisko izaugsmi. Tikpat būtiska ir skolotāja refleksija pēc katras stundas. Lai to realizētu, svarīgākais ir sadarbība, komunikācija, saziņa ar skolēniem, vecākiem, skolotājiem, balstoties uz skolēnu stiprajām pusēm un attīstōt pilnveidojamās prasmes.
Inga Otmane, Rojas vidusskolas speciālā pedagoģe, atbalsta personāla vadītāja.
Kā atpazīt angļu valodas stundās diferenciācijas, individualizācijas un personalizācijas procesus un sekmēt tos savā ikdienas praksē sākumskolas un pamatskolas posmā
Uzzināsiet, kas ir diferenciācija, individualizācija un personalizācija no zinātniskā skatpunkta, kā arī iegūsiet praktiskas metodes, kā sekmēt diferenciāciju, individualizāciju un personalizāciju mācību procesā. Būs iespēja apzināties, cik lielā mērā tās jau izmantojat savā praksē.
Lilita Znotiņa, Kandavas Reģionālās pamatskolas angļu valodas skolotāja.
Kā veidot starpinstitucionālo sadarbību, lai sniegtu atbalstu un veicinātu mācību motivāciju bērniem un jauniešiem, mazinot risku priekšlaikus pamest skolu
Risks priekšlaikus pamest skolu skolēniem ar zemu motivāciju ir liels. Būtiski ir laikus pamanīt, definēt problēmas cēloņus, lai sniegtu mērķtiecīgu un sistemātisku atbalstu. Pieredzes stāstā dzirdēsiet, ka starpinstitucionālajai sadarbībai ir būtiska nozīme, lai skolēniem ar zemu mācību motivāciju un kavējumiem sniegtu atbalstu sekmīgai klases, skolas pabeigšanai.
Inga Svipsta, Padures pamatskolas un Aizputes vidusskolas speciālā pedagoģe, starpinstitucionālās komandas vadītāja.
#sākumskola #pamatizglītība #profesionālā izglītība #skolu skolotājiem #profesionālo skolu skolotājiem #atbalsta personālam #metodiķiem
Dzirdēsiet Skrundas vidusskolas pieredzi digitālo caurviju prasmju mācīšanā. Uzzināsiet, kā atbalstīt sākumsskolas skolotājus (1.–3. klase) tehnoloģiju ieviešanā mācību procesā, organizējot sadarbību ar datorikas skolotāju un integrējot datorikas sasniedzamos rezultātus sākumskolas mācību saturā.
Inguna Berga, Skrundas vidusskolas direktora vietniece un pamatskolas skolotāja.
Gūsiet idejas par pieejamo tehnoloģiju izmantošanu, lai efektīvi strādātu attālinātu un kombinētu mācību laikā. Pieredzes stāsta autore dalīsies pieredzē, kā izmantot interaktīvo ekrānu 2. klases mācību procesā. Dzirdēsiet, kā izmantot mācīšanās platformu Skolo.lv kā vietni, kur skolēnam pieejami visi materiāli par mācību tēmu, to skaitā pašpārbaudes uzdevumi.
Liene Klagiša, Druvas vidusskolas sākumskolas skolotāja.
Uzzināsiet, kā iekļaut Skolo.lv mācību vidi izglītības procesā. Dzirdēsiet pieredzi, kā izvērtēt priekšnosacījumus un izvirzīt uzdevumus turpmākai darbībai, organizējot pārejas procesu uz šo platformu.
Kristīne Novade, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas direktores vietniece izglītības jautājumos, latviešu valodas un literatūras skolotāja, un Artūrs Ausējs, IT tehnoloģiju speciālists, informātikas un datorikas skolotājs.
#izglītības tehnoloģijas #sākumskola #pamatizglītība #skolu skolotājiem #izglītības iestāžu vadībai
Meistarklasē uzzināsiet par Talsu 2. vidusskolas pieredzi ceļā uz digitālo transformāciju, izmantojot Microsoft Office 365. Dzirdēsiet praktiskus piemērus, kā efektīvi un pārdomāti var izmantot Microsoft risinājumus mācību stundās no 1. Līdz 12. klasei, īstenojot kompetencēs balstītu mācību saturu.
Liene Katlapa, Talsu 2. vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā, izglītības tehnoloģiju mentore.
#izglītības iestāžu vadībai #metodiķiem #skolu skolotājiem
Uzzināsiet, kā Liepājas Valsts 1. ģimnāzija nonāca pie nepieciešamības plānot moduļu stundas. Šobrīd moduļu stundas Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 10. un 11. klasēs tiek realizētas vienu reizi nedēļā, to struktūru veido šādi mācību priekšmeti: angļu valoda, latviešu valoda un literatūra, teātris un drāma, vēsture un sociālās zinības. Darbnīcā tiks apzināts dalībnieku viedoklis par to, kas ir veiksmīga sadarbības atslēga. Gūsiet ierosmi dalīties pieredzē ar sadarbības veiksmes stāstiem. Iepazīsieties ar konkrētiem piemēriem argumentācijas prasmju attīstīšanā un medijpratībā.
Dace Groduma-Vīriņa, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas metodiķe, angļu valodas skolotāja, un Vintra Braša, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras, teātra mākslas skolotāja.
Darbnīcā būs iespēja gūt pieredzi, kā organizēt metodisko darbu, kas vērsts un pedagogu savstarpējo mācīšanos un meistarklašu vadīšanu, kas ļauj praktiski apgūt iemaņas starpdisciplināro mācību stundu sagatavošanā un atgriezeniskās saites sniegšanā kolēģim. Būs iespēja iepazīties ar skolotāju pieredzes stāstiem par to, kā sistemātiski plānot starpdisciplināras mācību stundas. Iepazīsieties ar konkrētiem piemēriem no mācību stundām.
Līga Šilova, Liepājas Liedaga vidusskolas direktora vietniece metodiskajā jomā.
#izglītības iestāžu vadībai #metodiķiem
Diskusija par konferencē pieredzēto. Kā turpmāk veidot atbalsta sistēmas veiksmīgai skolotāju sadarbībai?