13.10.2020

Pašvadītas mācīšanās ceļvedis

Lai vecāki un skolotāji varētu veiksmīgāk atbalstīt bērnus pašvadītas mācīšanās laikā, “Iespējamā misija” sadarbībā ar izglītības ekspertiem Swedbank emocionālās labklājības programmas “Stiprāki kopā” ietvaros ir izveidojusi digitālu rokasgrāmatu – pašvadītas mācīšanās ceļvedi kā atbalstu skolēniem, skolotājiem un vecākiem

Pašvadītas mācīšanās ceļvedis

Par ceļvedi

Kas, manuprāt, šajā ceļvedī ir izdevies.

Pirmkārt, vērtīgi ir tas, ka autori domājuši no lietotāja skatu punkta un pārsvarā atbildējuši uz jautājumu “kā kaut ko paveikt?”, mazāk iegrimuši teorētiskā apcerē “kas tas ir”? Aprakstīti konkrēti ieteikumi, piemēri, uzdevumu sagataves u.tml., ko skolotājs var ņemt un lietot jau nākamās dienas stundās.

Otrkārt, noderīgi, ka materiāls ir domāts un attiecīgi sadalīts 3 mērķa auditorijām - skolēniem, skolotājiem un vecākiem. Lieliski strādā tas, ka sākts ar skolēna skatu punktu - es kā skolotāja iejutos skolēna kurpēs un lasot it kā runāju tekstam līdzi, iztēlodamās, ka šādā vienkāršā un saprotamā valodā to stāstu skolēniem.

Un treškārt, ļoti parocīgi, ka skolēna sadaļā piemēri/ieteikumi sadalīti pa vecumposmiem. Šādi varu koncentrēties uz manam darbam aktuālo vecumposmu un vienlaicīgi aptvert prasmju attīstību ilgtermiņā.

Ilze Mazpane, Skola2030 vecākā eksperte