22.12.2020

Klausāmviela ziemas brīvdienām

Gada nogalē izvērtējam paveikto, vērīgāk ieklausāmies cilvēkos sev apkārt. Garākām pastaigām ziemas brīvdienās rosinu noklausīties šos kādreiz ASV sabiedriskā radio (National Public Radio) producētos, tagad neatkarīgi veidotos The Hidden Brain sērijas podkāstus angļu valodā.
  • Izjust pateicību – kurp tas ved? (Where Gratitude Gets You) https://hiddenbrain.org/podcast/where-gratitude-gets-you/. Ieraudzīt pozitīvo, izjust pateicību par piedzīvoto var būt starta punkts, otrā elpa, lai paveiktu iecerēto.
  • Mana 2.0 versija: Redzēt gara acīm (You 2.0: The Mind’s Eye) https://www.npr.org/transcripts/900994753. Stāsts par pavisam konkrētām praktiskām stratēģijām, kā, burtiskā nozīmē vizualizējot tuvākus un tālākus mērķus, varam tikt tiem tuvāk. Ja tas palīdz peldētājam Maiklam Felpsam, vienam no pasaulē slavenākajiem olimpiešiem, varbūt var noderēt arī kādam no mums?
  • Sociālie kontakti kā zāles: Kādēļ cilvēciskas attiecības ir tik svarīgas mūsu veselībai? (A Social Prescription: Why Human Connection is Crucial to Our Healthhttps://www.npr.org/transcripts/838757183. Atgādinājums un iedrošinājums šajā neparastajā laikā, cik nozīmīgs ikvienam ir cilvēciskais atbalsts.
  • Samazinot sāpes, vairojot prieku (Minimizing Pain, Maximizing Joyhttps://hiddenbrain.org/podcast/minimizing-pain-maximizing-joy/. Noslēgumā – atgādinājums par perspektīvu un spēju mēģināt ietekmēt to, kas ir mūsu varā. Izrādās, iespējams trenēt arī emocionālo imūnsistēmu. Šoreiz no filozofu perspektīvas.

Mierpilnus svētkus!

Iesaka Zane Oliņa, Skola2030 mācību satura ieviešanas vadītāja