26.02.2021

Mācību materiāli svešvalodām

Vēlamies angļu un vācu valodas skolotājiem atgādināt par tām papildiespējām, kuras darbam attālināti piedāvā lielākās Latvijā pārstāvētās svešvalodu mācību materiālu izdevniecības – Oxford University Press, Pearson un Hueber Verlag. Šo izdevniecību pārstāves dalījās ar mums informācijā par resursiem un papildresursiem, kas atrodami izdevniecību mājaslapās, un labprāt sniegs arī individuālas konsultācijas.

Svešvalodu apguvei – saskaņā ar pilnveidoto mācību saturu – piedāvāto mācību materiālu apjoms visās vecuma grupās (no 1. klases līdz 12. klasei) ir iespaidīgs – atliek vien skolai un skolotājam izvēlēties. Katrs mācību materiālu komplekts ietver ne tikai mācību grāmatu, darba burtnīcu un skolotāja grāmatu, bet arī digitālus materiālus (audio un video ierakstus, interaktīvus uzdevumus un testus), kuri veiksmīgi izmantojami arī attālinātā mācību procesā.

Angļu valodas apguvei

Izdevniecība Oxford University Press (OUP)

Daudzveidīgs mācību līdzekļu piedāvājums ar papildu resursiem konkrētā mācību līdzekļa izmantošanai (darba lapas, ieteikumi, papildiespējas).

  • Vietnē www.oup.com/elt sadaļā Oxford Teacher’s Club. Materiāli meklējami pēc mācību līdzekļa nosaukuma, kā arī vecumposma, piemēram, Teaching Teenagers. Piekļuve ar Oxford ID (lietotājvārdu un paroli, kas der arī OxfordLearnersBookshelf, OxfordOnlinePractice un OxfordLearn platformām).
  • Dažādi metodiskie ieteikumi, tostarp attālinātam mācību procesam un formatīvajai vērtēšanai, atrodami šeit: www.oup.com/elt/expert (piekļuve ar Oxford ID)
  • Konferenču un vebināru video ieraksti: www.oup.com/elt/webinars (piekļuve ar Oxford ID)

Lietošanas iespējas atkarīgas no materiāla veida. Liela daļa lejuplādējamo darba lapu ir kopējamas un izmantojamas klasē kā papildmateriāls visiem skolēniem vai diferencēšanai un darbam ar atsevišķiem skolēniem.

Vairāk informācijas: Oxford University Press pārstāve Latvijā Dace Miška dace.miska@oup.com

Izdevniecība Pearson

Izdevniecība piedāvā daudz dažāda veida mācību materiālu – no metodiskiem ieteikumiem līdz pat praktiski izmantojamiem materiāliem sasniedzamo rezultātu izvirzīšanai un vērtēšanai. Šie materiāli ir pieejami visiem skolotājiem bez maksas. Saites uz tiem – gan Pearson izdevniecības mājaslapā www.pearson.com, gan YouTube kanālā https://www.youtube.com/c/PearsonEnglishELT. Turpat atrodamas arī saites uz materiāliem par attālinātu mācīšanos un metodiku. Apjomīgi mācību resursi digitālā formā pieejami konkrētu mācību līdzekļu lietotājiem.

Vairāk informācijas: Pearson reģionālā pārstāve Baltijas valstīs Iveta Vītola iveta.vitola@pearson.com

Vācu valodas apguvei

Izdevniecība Hueber Verlag

Plašs mācību materiālu piedāvājums. Izdevniecības mājaslapā atrodami interaktīvi uzdevumi, lejuplādējami resursi u. c. Piekļuve – brīvi vai skolotājiem reģistrējoties. Aiz šķērssvītras pie saites raksta mācību līdzekļa nosaukumu, kuru vēlas izmantot (to var mainīt pēc izvēles), piemēram www.hueber.de/dabei. Atveras lapa, kurā ir resursi gan skolotājiem, gan skolēniem – ar uzdevumiem katrai stundai, kā arī visi audio materiāli.

Piedāvājumā ir arī digitalizētas, interaktīvās mācību grāmatas vācu valodas apguvei (no septembra – par nelielu maksu). Interaktīvos mācību līdzekļus var ērti izmantot tiešsaistes stundās https://hueber.edupool.de/.

Vairāk informācijas: Hueber Verlag pārstāve Baltijā, Baltkrievijā un Kaļiņingradā: Pārsla Muceniece parslam@inbox.lv.

 

⇒ Šis ir raksts no ziņu izdevuma NR.16/2021. Lejupielādē visu ziņu izdevumu PDF formātā ŠEIT.