10.06.2021

Klausāmsaruna #8: Domāt - grūti, vai vajag?

Skola2030 klausāmsarunas "Starpbrīdis" ir domātas ikvienam, kam interesē skolas dzīve un bērnu pieredze tajā. Uz sarunām aicināsim praktiķus un teorētiķus, skolotājus un skolēnus, vecākus un ministrus, lai runātu par to, kā katru dienu veidot skolu, kādā vēlamies un kādā vērts mācīties.

Piedāvājam noklausīties klausāmsarunu astoto epizodi "Domāt - grūti, vai vajag?".

Klausāmsarunā Skola2030 vecākā eksperte, Ogres 1. vidusskolas skolotāja Ilze Mazpane sarunājas ar publicistu, filozofu un Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes docentu Arti Sveci, kā arī Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktoru, vēstures skolotāju Oskaru Kaulēnu. Sarunas ietvaros dalībnieki pārrunāja to, kas ir kritiskā domāšana, kādi ir populārākie mīti par to, kā to attīstīt gan sevī, gan palīdzēt attīstīt citiem.

Sarunas pieturpunkti

2:45 Kas ir kritiskās domāšana? Ar ko tā atšķiras, piemēram, no radošās domāšanas?
7:55 Kādi ir mīti par kritisko domāšanu un kā tos lauzt?
21:05 Vai pietiktu, ja skolās vienkārši ieviestu kritiskās domāšanas stundas?
27:30 Kā "pārdot" kritisko domāšanu?
39:15 Kā sākt domāt kritiski?
45:10 Ko palīdzēt attīstīt domāšanas prasmes skolēniem/studentiem?

Klausies arī Podbean,  Apple Podcasts un Google Podcasts!

Saistītie raksti

Nr.17/ 2021 - Kritiski domāt: nosmelt krējumu un atsijāt graudus

https://skola2030.lv/lv/jaunumi/zinu-izdevums/nr17-2021-kritiski-domat-nosmelt-krejumu-un-atsijat-graudus