26.08.2021

Klausāmsaruna #9: Strauss, vāvere vai risinājums?

Skola2030 klausāmsarunas "Starpbrīdis" ir domātas ikvienam, kam interesē skolas dzīve un bērnu pieredze tajā. Uz sarunām aicināsim praktiķus un teorētiķus, skolotājus un skolēnus, vecākus un ministrus, lai runātu par to, kā katru dienu veidot skolu, kādā vēlamies un kādā vērts mācīties.

Piedāvājam noklausīties klausāmsarunu devīto epizodi "Strauss, vāvere vai risinājums?".

Šajā klausāmsarunā Skola2030 vecākā eksperte, Ogres 1. vidusskolas skolotāja Ilze Mazpane sarunājas ar Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas direktoru Romanu Alijevu un problēmrisināšanas eksperti, RIIMC pasniedzēju Ilzi Stobovu. Šajā reizē pārrunājām to, kā vislabāk risināt problēmsituācijas, kas ir pats grūtākais tās risinot, kā vislabāk mācīt problēmrisināšanas prasmes un to, kas ir labs problēmrisinātājs. 

Sarunas pieturpunkti

4:07 Kas ir pats grūtākais problēmrisināšanas situācijās?
21:26 Stratēģijas, kā labāk risināt problēmsituācijas
33:09 Kā skolēniem vislabāk mācīt problēmrisināšanu?
49:50 Kāds ir labs problēmrisinātājs?
1:02:05 Kā dzīvē ieviest problēmrisināšanas stratēģijas?

Klausies arī Podbean,  Apple Podcasts un Google Podcasts!