18.12.2023

Noslēdzies radošo darbu konkurss 7.–12. klašu skolēniem “Vērtēšana, kas izceļ vērtīgāko”

Valsts izglītības satura centra (VISC) rīkotajā radošo darbu konkursā 7.–12. klašu skolēniem “Vērtēšana, kas izceļ vērtīgāko” iesniegti 53 darbi – esejas, video, zīmējumi un citu formātu darbi, kas ilustrē pilnveidoto mācību snieguma vērtēšanas sistēmu un dalībnieku vienaudžiem skaidro tās četrus principus. 7.–9. klašu grupā par uzvarētāju atzīta Anna Kate Tolbert (Tālmācības vidusskola "Rīgas Komercskola") un otrajā vietā ierindojās Rīgas 49. vidusskolas skolnieces Māra Zavadska un Romija Loļa, bet 10.–12. klašu grupā pirmo vietu ieguva Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas audzēkne Lija Dāle, godpilnajā otrajā vietā -  Rūdis Freipičs, Artūrs Berovskis, Gvido Šnuka no RTU Inženierzinātņu vidusskolas.

Žūrija – VISC Izglītības satura departamenta Izglītības satura atbalsta nodaļas vadītāja Liene Zeile, reklāmas aģentūras Mixd radošais direktors Jānis Berķis, Priekuļu vidusskolas vidusskolas direktora vietniece un latviešu valodas, literatūras skolotāja Anita Skrastiņa un radio personība, influenceris Lauris Zalāns – vērtēja darbus, ņemot vērā, cik skaidrs, viegli uztverams un lakonisks ir darba vēstījums, kāda ir tā spēja uzrunāt auditoriju, raisīt emocijas un interesi un mudināt sekot līdzi vēstījumam, cik oriģināla ir radošā ideja un izpildījuma forma, cik veiksmīgi īstenota satura un formas saistība. Tāpat tika vērtēts tas, vai radošajā darbā ir iekļauti visi četri mācību vērtēšanas principu elementi.

“Bija ļoti interesanti vērot, kā skolēni skaidrotu mācību vērtēšanas principus saviem vienaudžiem. Daudzuprāt, ir bijis svarīgi izcelt atziņu, ka skolēni nav jāsalīdzina savā starpā un ka uzvedībai vai skolotāja attieksmei nav jāietekmē atzīme. Tāpat bērni aktualizēja nepieciešamību iegūt atgriezenisko saiti par saņemto vērtējumu, lai saprastu, kas viņiem nav sanācis un kā uzlabot savu sniegumu un zināšanas. Vairums izmantoja jau pastāvošos četru vērtēšanas principu skaidrojumus; saņēmām arī daudz zīmējumu un video. Kopumā šis konkurss bija ļoti vērtīgs arī pilnveidotās vērtēšanas sistēmas ieviesējiem, jo ļauj secināt, kā pilnveidoto sistēmu izprot paši jaunieši un ko vēl iespējams precizēt vai uzlabot,” saka žūrijas dalībniece, VISC Izglītības satura departamenta Izglītības satura atbalsta nodaļas vadītāja Liene Zeile.

Konkurss noslēdzās ar žūrijas balsojumu, un iepriekš paredzētā trešā kārta – balsojums tīmekļvietnē spoki.lv – netika īstenota, jo tai nekvalificējās pietiekami daudz darbu. Pirmās un otrās vietas ieguvēji katrā klašu grupā balvā saņems dāvanu kartes. Ar uzvarētājiem par balvas saņemšanu konkursa rīkotāji sazināsies individuāli.

Paldies visiem dalībniekiem par iesaisti un iedvesmu!

Uzvarētāji 7.-9. klašu grupā

1.vieta: Anna Kate Tolbert, Tālmācības vidusskola "Rīgas Komercskola", 7.klase

            Darbs apskatāms: https://domaundari.lv/crm/ebildes/media/Anna-Kate-Tolbert.pdf 

2.vieta: Māra Zavadska un Romija Loļa, Rīgas 49.vidusskola, 8.klase

            Darbs apskatāms: https://domaundari.lv/crm/ebildes/media/Māra Zavadska un Romija Loļa.pdf

Konkursa dalībnieku darbi, kas žūrijas vērtējumā saņēmuši vismaz 54 punktus

Adrians Tihonovs un Kristiāna Vigule, Rīgas Valsts 3.ģimnāzija, 7.klase

Donāts Mežnieks, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija, 9.klase

Uzvarētāji 10.-12. klašu grupā

1.vieta: Lilija Dāle, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, 11.klase

2.vieta: Rūdis Freipičs, Artūrs Berovskis un Gvido Šnuka, RTU Inženierzinātņu vidusskola, 12.klase

Konkursa dalībnieku darbi, kas žūrijas vērtējumā saņēmuši vismaz 54 punktus

Anna Radkeviča un Marija Vasiļeca, Rīgas 34. vidusskola, 11.klase

            Darbs apskatāms: https://domaundari.lv/crm/ebildes/media/Anna Radkeviča un Marija Vasiļeca.pdf

Regnārs Kārkliņš, Uļjana Polovko un Anna Marija Bunce, Rīgas Valsts 2.ģimnāzija, 10. un 11.klase

Rēzija Egmane, Keita Rogača un Aija Sudraba, Liepājas Valsts tehnikums, 3. un 4.kurss

Mateuss Mihaeljans, Jūrmalas Majoru vidusskola, 10.klase

            Darbs apskatāms: https://domaundari.lv/crm/ebildes/media/Mateuss Mihaeljans.pdf

Dāvis Ērglis un Patrīcija Mediņa, RTU Inženierzinātņu vidusskola un Rīgas Angļu ģimnāzija, 11. un 12.klase

Everita Uzuliņa, Druvas vidusskola, 12.klase

            Darbs apskatāms: https://domaundari.lv/crm/ebildes/media/Everita Uzuliņa.pdf

Alise Taube un Estere Riekstiņa, Babītes vidusskola, 10.klase

            Darbs apskatāms: https://domaundari.lv/crm/ebildes/media/Alise Taube un Estere Riekstiņa.pdf

Lauris Gansons, Liepājas Mūzikas Mākslas un dizaina vidusskola, 12.klase

            Darbs apskatāms: https://domaundari.lv/crm/ebildes/media/Lauris Gansons.pdf