27.06.2022

Vasaras mājasdarbs - kultūras piedzīvošana!


Visas vasaras garumā aicinām piedzīvot kultūru! Ir laiks doties dabā, uz koncertiem, izstādēm un notikumiem, lai datora ekrānu iemainītu pret īstiem, dzīviem un autentiskiem iespaidiem! Konferences organizatori sagatavojuši sarakstu ar potenciāli apmeklējamajiem notikumiem. Lai konferences laikā pilnvērtīgi piedalītos diskusijās par vasarā gūto kultūras pieredzi, aicinām izvēlēties kādu no piedāvātajiem notikumiem un izmantot īpašos piedāvājumus apmeklējumam.
 

Kultūras norises ir mainīgs un nemitīgi izaugsmi veicinošs process. Lai gūtu svaigus iespaidus, vērotu un analizētu tendences, veidotu saikni ar mācību saturu, kas balstīta jaunākajos iespaidos par aktuālākajiem notikumiem Latvijas kultūras dzīvē, vienlaikus arī piedzīvojot klātesamības mirkli, kas bagātina, rosinām apmeklēt šīs vasaras kultūras notikumus un festivālus.

Kā piedzīvoto dokumentēt, kā izvērtēt, kā reflektēt par to mācību procesā, kā rosināt jauniešus piedzīvot kultūru? Kā skolas solā gūtās zināšanas transformējas mākslas piedzīvošanā? 

Konferences laikā notiks sarunu darbnīca, kurā piedalīsies dažādu festivālu un notikumu organizatori un eksperti, lai kopīgi analizētu tendences un diskutētu par kultūras norišu apmeklēšanas nozīmību, jauniešu iesaisti, kultūras pieredzēšanas ieguvumiem personības attīstības procesā un pieredzējuma mijiedarbību mācību procesā.

Izvēlies un apmeklē kādu vasaras festivālu vai kultūras notikumu, par kuru varēsi dalīties pieredzējumā konferences laikā!

Provizoriski apmeklējamo festivālu un notikumu uzskaitījums:

Iespējams, kāds no tiem jau aizvadīts un apmeklēts, bet ir vēl gana daudz sarakstā, lai paspētu ieplānot!

 • "Summer Signs 2022", Jelgava, 30. maijs līdz 5. jūnijs
 • Raimonda Tigula brīvdabas koncerts "Tiguļkalns", Talsi, 4. jūnijs
 • Izstāde par Rīgas Strādnieku teātri, Rakstniecības un mūzikas muzejs, 13. maija līdz 14. oktobrim, ekspozīcijas apmeklējums BEZMAKSAS 
 • Rīgas festivāls, Rīga, 6. - 18. jūnijs
 • Karostas festivāls 2022, Liepāja 6. - 12. jūnijs
 • Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Glezniecība, keramika un fotogrāfija – katrs no medijiem pārstāvēts divās izstādēs, 8. jūlijs -16. oktobris
 • Izstāde “PURVĪTIS”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs,  28. maijs - 9. oktobris 
 • Valmiermuižas etnomūzikas festivāls, Valmiera, 17. – 19. jūnijs
 • “Rīgas ritmi 2022”, Rīga, 30. jūnijs līdz 2. jūlijs. Ar kodu - RR22 aula.lv biļetes var iegādāties ar 25% atlaidi

 • Sarunu festivāls "Lampa", Cēsis, 1. - 2. jūlijs, visi pasākumi BEZMAKSAS

 • Starptautiskais amatierteātru festivāls HEPENINGS 2022, Gulbene, Stāmeriena, 1. - 3. jūlijs. Ieejas maksa 3 EUR uz katru izrādi vai 15 EUR uz visām triju dienu izrādēm kopā

 • “Senās mūzikas festivāls”, Rundāle, 6. - 9. jūlijs 
 • “Baltica 2022”, dažādās vietās visā Latvijā, 6. līdz 10. jūlijs. Visi pasākumi BEZMAKSAS. Īpaši tiek rekomendēts apmeklēt “Dzīvā kultūras mantojuma darbnīcas un folkloras programma uz divām skatuvēm ceļā no Vērmanes dārza līdz Brīvības laukumam” 8. jūlijā, Rīgā
 • “Progausis”, Jaunpils, 8. – 10. jūlijs
 • Starptautiskais mākslas festivāls „Divi Jūliji”, Gulbene, 11. -16. jūlijs. Bezmaksas, 29. jūlijā iespēja apmeklēt starptautisko zinātnisko konferenci, nodarbības un meistarklases, reģistrētie dalībnieki  saņems apliecību par pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas apguvi
 • ”Positivus 2022”, Rīga, 15. - 16. jūlijs 
 • ”Saldus saule 2022”, Saldus 22. – 23. jūlijs. Īpašā akcijas cena 15 eiro par 2 dienu biļeti, iegādes brīdī jānorāda kods "pedagogs"
 • VI Starptautiskais klasiskās dramaturģijas amatierteātru festivals “Ķiršu dārzs 2022”, Balvi, 28. -31. jūlijs 
 • “Laba Daba 2022”, Līgatne, 5. – 7. augusts, konferences dalībniekiem sarūpēta ĪPAŠA ATLAIDE, ja vēlaties to izmantot rakstiet uz info@skola2030.lv
 • "Valmieras teātra festivāls", Valmiera, 4. – 7. augusts 
 • "Cēsu mākslas festivāls" , Cēsis, 9. jūlijs – 14. augusts. Skolotājiem pieejamas atlaides vai īpašās cenas vairākiem notikumiem
 • "Sansusī", Aknīste, 13. - 14. augusts