12.07.2020

Tiešsaistes studiju kurss par MI latviešu valodā

Kopš maija sākuma arī Latvijā ikvienam pieejams bezmaksas tiešsaistes studiju kurss par mākslīgo intelektu (MI) latviešu valodā vietnē: www.elementsofai.lv. Studiju kursa pildīšanai nav nepieciešamas priekšzināšanas par MI vai programmēšanas prasmes. To var pildīt katrs savā tempā (vidēji tas aizņem 30 stundas). Pēc kursa veiksmīgas pabeigšanas ir iespēja saņemt gan “Elements of AI” sertifikātu, gan pretendēt uz RTU mūžizglītības diplomu un saņemt par to studiju kredītpunktus.

Bezmaksas tiešsaistes studiju kursu Latvijā piedāvā IT Izglītības fonds — Start(IT) un RTU kopā ar kursa autoriem tehnoloģiju uzņēmumu Reaktor un Helsinku Universitāti. Kursa autori uzsver, ka tā apguvei nav nepieciešamas sarežģītas zināšanas matemātikā un programmēšanā. Kursam jau pirmajos mēnešos reģistrējušies 400 000 studentu no 170 valstīm. 25% no kursā reģistrētajiem ir 45+ gadus veci. Kursa atklāsanas diskusija skatāma te.

Skola2030 iesaka

Elements of AI vietnē www.elementsofai.lv ir studiju kurss, kurš ikvienam ļauj iepazīt un sākt izprast, kas ir mākslīgais intelekts. Kursa apguve ļauj paplašināt savas zināšanas un izpratni par IKT un ir vērst ne tikai uz skolēniem, bet ikvienu, kurš vēlas apgūt ko jaunu, tādēļ varu to ieteikt ne tikai skolēniem vai studentiem, bet arī vecākiem un skolotājiem.

Šis kurss būs piemērots skolēniem sākot jau no 9.klases un īpaši vidusskolas vecuma jauniešiem, jo piedāvā iespēju attīstīt kritiskās domāšanas prasmes, digitālo pratību, dod ieskatu kā izmantot mākslīgo intelektu aktuālu problēmu risināšanai, kur to varam sastapt jau šodien un kā tas ietekmē mūsu ikdienu. Kurss ir viegli uztverams, apgūstams bez priekšzināšanām un to iespējams integrēt mācību procesā ne tikai saistībā ar IKT. Šis kurss var būt lielisks mācību materiāls vidusskolas mācību priekšmetā Programmēšana, kurā skolēni apgūst mašīnmācīšanās principus un izmantošanas iespējas.

Madara Kosolapova
Skola2030 Tehnoloģiju mācību jomas vecākā eksperte