17.11.2020

Kas jums riebjas skolā un kā to pārvarēt? Satori.lv rosinājums uz sarunām

Skola un riebums – kā lauzt šo sabiedrībā iesakņojušos saikni un nonākt pie skolas, kurā skolotāji strādātu ar prieku un bērni ikdienā justos gaidīti un priecīgi?

Satori.lv  vasarā laida klajā izdevumu ar provokatīvu nosaukumu “Man riebjas skola”. Tajā ievietoti raksti, kas atspoguļo daudzas aktuālas, akūtas, zināmas un izgaismotas problēmas par skolu, skatītas caur personiskas pieredzes un viedokļu prizmu, teorijām un faktiem. Portālā www.satori.lv joprojām varat lasīt šos rakstus. Iesakām tos pārdomāt kopā ar kolēģiem. Kā ir jūsu skolā, vai bērniem patīk mācīties? Kā jūtas skolotāji?  Ko varam darīt, lai uzlabotu skolas mikroklimatu un padarītu mācīšanu un mācīšanos, t. i., pasaules izzināšanu bērniem interesantu? Lai piedzīvotās trauksmes un stresa dēļ izlaidumā mēs dzirdētu nevis atvieglotas nopūtas un “Nekad vairs nemācīšos!” un “Nekad nebūšu skolotājs!”, bet redzētu jauniešus, kuros joprojām deg zinātkāre, kuri ir gatavi jauniem tālākiem izaicinājumiem un būtu gatavi arī atgriezties skolā – kā skolotāji. 

Portālā iespējams noklausīties podkāsta speciālizlaidumu “Kā pārvarēt riebumu pret skolu?”, kurā piedalās Skola2030 mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa, pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss–Konstantinovs un publiciste un pedagoģijas doktorante Linda Curika. Sarunu vada “Satori” galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners.

 

 

Lejuplādēt PDF: Skola2030 Ziņas Novembris - 2020