05.01.2023

Konkursā Latvijas jauniešus aicina savas idejas pārvērst biznesa plānā

Lai veicinātu jauniešu radošumu, sadarbības un plānošanas prasmes, kā arī iesaisti mūsdienu ilgtspējas izaicinājumu risināšanā, jau ceturto gadu notiks biznesa plānošanas konkurss “Biznesa skices”. Līdz 22. janvārim skolēnu un studentu komandas no visas Latvijas aicinātas pieteikties konkursam, ko organizē Swedbank sadarbībā ar Skola2030 un Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabriku.

Konkurss “Biznesa skices” šogad notiks ceturto reizi. Tas norisināsies trīs vecuma grupās – pamatskolas (7. – 9. klašu), vidusskolas (10. – 12. klašu) un augstskolas grupā, labākajām komandām saņemot vērtīgas naudas balvas sava biznesa attīstībai. Pirmo reizi konkursā var pieteikties visi, kas to vēlas – gan komandas, kam jau ir savs skolēnu mācību uzņēmums vai biznesa ideja, gan tie, kuriem to vēl nav.

Konkurss “Biznesa skices” ir iespēja jauniešiem darboties biznesa videi pietuvinātos apstākļos un izmēģināt noderīgus rīkus un platformas, kā arī pārbaudīt savas biznesa idejas potenciālu un dzīvotspēju, jo visas idejas vērtēs ne tikai ekspertu žūrija, bet arī potenciālie klienti. Konkursā īpaši gaidītas biznesa idejas, kas risina iedzīvotāju vajadzības ilgtspējīgā veidā, rūpējoties par planētu un cilvēkiem.

Biznesa skices” vienmēr gaidām ar patiesu interesi: iepriekšējie konkursi ir apliecinājuši, ka Latvijas jauniešiem ir lieliskas idejas un piemīt milzu uzņēmība tās īstenot. Tas ir tieši tas, kas nepieciešams labam uzņēmējam. Reizēm ir vajadzīgs tikai neliels pamudinājums ļaut savām idejām ieraudzīt dienasgaismu un ”Biznesa skices” ir labs testa laukums. Vienlaikus konkurss arī rosina pārdomāt savas biznesa idejas no klientu, sadarbības partneru un investoru skatupunkta, atbildot uz dažādiem būtiskiem jautājumiem biznesa plānu veidošanas procesā. Šogad paplašinām konkursa dalībnieku loku, aicinot piedalīties skolēnu un jauniešu komandām no visām Latvijas skolām un augstākās izglītības iestādēm,” saka Reinis Jansons, Swedbank Finanšu institūta vadītājs.

Starp iepriekšējo gadu finālistiem bijušas tādas radošas idejas mūsdienu sabiedrības vajadzību risināšanai kā vienreizlietojami ēdami šķīvjus plastmasas atkritumu samazināšanai, ēšanas instruments ar stabilizatoru cilvēkiem ar veselības problēmām, kas izraisa roku trīcēšanu un rada grūtības ēšanas laikā, stends elektroskrejriteņu uzlādei un saslēgšanai, dažādas spēles un lietotnes kvalitatīvai brīvā laika pavadīšanai un jaunu prasmju apgūšanai un citu. 

"Ekonomikas likumsakarību un praktiskās uzņēmējdarbības apgūšanai skolā visos vecumposmos ir ierādīta lielākā loma nekā agrāk, tas nozīmē, ka ikvienam skolēnam ir jādod iespēja piedzīvot uzņēmējdarbības prasmju attīstību, kā arī sava paveiktā demonstrēšanu, un to var paveikt tikai DAROT. Kā sniegt atbalstu skolēnam veidot komandu (uzņēmumu), strādāt pie ideju ģenerēšanas, kā apvienot resursus, attīstīt produktu, reaģējot uz klientu vajadzībām - to visu atbalsta un nodrošina konkursā piedāvātās iespējas," akcentē Santa Kazaka, Skola2030 mācību satura izstrādes vadītāja.

Konkurss “Biznesa skices” norisināsies no 22. janvāra līdz 23. martam, kad tiks paziņoti uzvarētāji. Katrā vecuma grupā 1. vietas ieguvēji saņems 1500 eiro, 2. vietas ieguvēji – 1000 eiro, bet komandas, kas iegūs 3. vietu, – 500 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Vairāk par pieteikšanos un konkursa norisi.