14.05.2021

Klausāmsaruna #6: Kā mācīt un mācīties gramatiku bez smaguma?

Skola2030 klausāmsarunas "Starpbrīdis" ir domātas ikvienam, kam interesē skolas dzīve un bērnu pieredze tajā. Uz sarunām aicināsim praktiķus un teorētiķus, skolotājus un skolēnus, vecākus un ministrus, lai runātu par to, kā katru dienu veidot skolu, kādā vēlamies un kādā vērts mācīties.

Piedāvājam noklausīties klausāmsarunu sesto epizodi "Kā mācīt un mācīties gramatiku bez smaguma?".

Klausāmsarunā sociolingviste, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesore Sanita Martena sarunājas ar Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas latviešu valodas, literatūras skolotāju Indru Gailīti un grāmatu "Autentiski teksti valodas apguvē", "Ceļvedis pilsētu tekstu izpētē" autori, kā arī latviešu valodas pasniedzēju Vašingtonas Universitātē Sietlā Solvitu Berru. Sarunas ietvaros tika apskatītas tādas tēmas, kā, kas ir gramatika, kādus tekstus izmantot latviešu valodas mācību stundās, kā arī, kā padarīt vieglāku gramatikas apgūšanu. Klausieties, diskutējiet, domājiet līdzi un iedvesmojieties darīt.

Sarunas pieturpunkti

3:15 Kas ir gramatika? 
8:11 Kā skolēni uztver gramatikas mācīšanos? 
15:01 Ko darīt, lai latviešu valodas stundās ienāk vairāk "reālās dzīves"?
26:10 Pilsētvides tekstu izmantošana latviešu valodas mācīšanā 
36:25 Kā izvēlēties tekstus latviešu valodas mācīšanai?
42:10 Kāda ir atšķirība starp "veco" un "jauno" latviešu valodas metodiku? 
48:08 Kurā brīdī skolēni var mācīties gramatiku bez konteksta?
54:30 Kā gramatikas mācīšanos padarīt vieglāku?

Klausies arī Podbean,  Apple Podcasts un Google Podcasts!