27.05.2021

Klausāmsaruna #7: Kā mācīt kultūru šodien?

Skola2030 klausāmsarunas "Starpbrīdis" ir domātas ikvienam, kam interesē skolas dzīve un bērnu pieredze tajā. Uz sarunām aicināsim praktiķus un teorētiķus, skolotājus un skolēnus, vecākus un ministrus, lai runātu par to, kā katru dienu veidot skolu, kādā vēlamies un kādā vērts mācīties.

Piedāvājam noklausīties klausāmsarunu septīto epizodi "Kā mācīt kultūru šodien?".

Klausāmsarunā Skola2030 vecākā eksperte, Ogres 1. vidusskolas skolotāja Ilze Mazpane sarunājas ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāri Baibu Moļņiku un Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes asociēto profesori, Skola2030 eksperti Austru Avotiņu. Sarunas ietvaros dalībnieces diskutēja par to, kas īsti ir kultūra, kā to mācīt un vērtēt, ko darīt ar tiem skolēniem, kas jūtas atvešināti no kultūras, kāda ir skolotāja loma šajā procesā.

Sarunas pieturpunkti

2:26 Ko mēs saprotam ar vārdu "kultūra"? 
8:54 Kāpēc domāt par kultūru?
14:17 Kas ir kultūras izpratne un izpausme? Kā mācīt kultūru?
24:32 Kā vērtēt kultūrā?
33:32 Kāpēc ir skolēni, kuri jūtas atsvešināti no kultūras?
44:15 Kāda ir skolotāja loma kultūras mācīšanā?
46:39 Ko darīt skolotājam, lai kļūtu par autoritāti skolēnu acīs?
54:35 Piedzīvot, nevis mācīt kultūru

Klausies arī Podbean,  Apple Podcasts un Google Podcasts!