04.03.2021

Klausāmsaruna #1: Kāpēc viena mācību grāmata neder visiem?

Mums visiem ir skolas pieredze. Tas ir laiks, kad gūstam zināšanas, izzinam savus talantus un intereses, veidojamies, kā personība. Laiks, kas būtiski ietekmē mūsu nākotnes izvēles un iespējas. Tāpēc ir svarīgi, lai šī būtu labākā iespējamā pieredze katram bērnam. Par to arī runāsim Skola2030 klausāmsarunās "Starpbrīdis".

Šīs ir klausāmsarunas ikvienam, kam interesē skolas dzīve un bērnu pieredze tajā. Aicināsim uz sarunu praktiķus un teorētiķus, skolotājus un skolēnus, vecākus un ministrus, lai runātu par to, kā katru dienu veidot skolu, kādā vēlamies un kādā vērts mācīties.

Piedāvājam noklausīties klausāmsarunu pirmo epizodi "Kāpēc viena mācību grāmata neder visiem?"

Šajā klausāmsarunā Skola2030 vecākā eksperte un supervizore Inga Pāvula diskutē ar Latvijas Fizikas skolotāju asociācijas vadītāju Ludmilu Belogrudovu un Tukuma Raiņa ģimnāzijas fizikas skolotāju un izglītības portāla "fizmix.lv" saturu veidotāju Valdi Zuteri. Sarunas ietvaros dalībnieki pārrunāja to, kā varētu definēt to, kas ir mācību grāmata, to, kāda ir tās loma un galu galā kāpēc viena mācību grāmata neder visiem. Klausieties, diskutējiet, domājiet līdzi un iedvesmojieties darīt.

Par sarunas dalībniekiem. Ludmila Belogrudova kā Skola2030 eksperte piedalījusies valsts pārbaudes darbu fizikā koncepcijas izstrādē, saskaņā ar pilnveidoto mācību saturu. Savukārt Valdis Zuters piedalījies dabaszinātņu mācību jomas satura un fizikas mācību priekšmeta programmu paraugu izstrādē un mācību līdzekļu izstrādē, pašlaik projektā veido digitālu mācību līdzekļu komplektus fizikā.

Sarunas pieturpunkti

1:10 Iepazīšanās ar klausāmsarunas viesiem
3:49 Inga Pāvula par mācību grāmatām
5:18 Kas ir mācību grāmata?
10:00 Kāda ir mācību grāmatas loma?
19:50 Kāpēc viena mācību grāmata neder visiem?
24:56 Kvalitatīva mācību grāmatu un materiālu redaktūra  
28:10 Kāpēc skolotāji dalās vai nedalās ar saviem mācību materiāliem?
34:30 Skolotāju atgriezeniskās saites kultūra
42:25 Ko darīt tālāk?
45:50 Secinājumi  

⇒ Klausies arī Spotify, Apple Podcasts un Google Podcasts!