15.05.2023

Latvijā darbu sāk programma “Futbols skolām”

Maija sākumā Rīgā 45 vispārizglītojošo skolu sporta pedagogi piedalījās Latvijas Futbola federācijas (LFF) un FIFA piedāvātās "Futbols skolām" programmas mācībās. Programma šobrīd tiek īstenota 54 valstīs, Latvija ir trešā valsts Eiropā, kurā adaptēta “Futbols skolām” aplikācija un sākts tās izplatīšanas process.

Aplikācija "Futbols skolām" balstās uz tām pašām vērtībām, kas ir projekta Skola2030 pamatā – fokuss ir nevis uz uzvaru, bet gan uz dzīvē noderīgu prasmju attīstīšanu. “"Futbols skolās" tiek runāts par dzīvesprasmēm, mūsu mācību saturā tās ir vispārīgās prasmes jeb caurviju prasmes,” skaidro Skola2030 vecākā eksperte Inese Bautre.

Aplikācija palīdzēs skolotājiem sagatavoties sporta un veselības stundām, kā arī rast idejas un radošu pieeju citu fizisko aktivitāšu apguvē saistībā ar veselības un drošības jautājumiem. Aplikāciju lietot ir vienkārši: atzīmējot tajā prasītos datus, piemēram - skolēnu vecums, skaits, izmantojamais inventārs, konkrētas prasmes apgūšana - skolotājam ir iespēja izveidot savu mācību programmu un tematisko stundas plānu.

Mācību stundas plānā ir ietverts video materiāls ar futbola elementu vingrinājumiem, zīmējumiem, ieteikumiem, kā atvieglot vai padarīt grūtāku vingrinājumu veikšanu, dažādas spēles, drošības padomi un atgriezeniskās saites jautājumi, kurus uzdot skolēniem par apgūto vielu. Katrā stundas plānā skolotājam ir sagatavoti arī konkrēti jautājumi un ieteikumi saistībā ar veselības izglītības un labbūtības aspektiem.

“Noteikti gribu pateikt lielu paldies bijušajam IZM Sporta departamenta vadītājam E. Severam, kurš saveda visas puses kopā, un varējām Latvijā ieviest programmu "Futbols skolās". Paldies arī Latvijas Futbola federācijai par veiksmīgo sadarbību un brīnišķīgi organizēto divu dienu semināru sporta skolotājiem, kā arī īpašs paldies Norbertam Spriņģim par sadarbību un ieguldīto darbu programmas ieviešanā. Vēl esam tikai ceļa sākumā un ceru uz tikpat veiksmīgu turpmāko sadarbību,” uzsver Skola2030 vecākā eksperte Inese Bautre.

Jau šobrīd ir sācies skolu pieteikšanās process dalībai programmas 2023./2024. mācību gadā, to var izdarīt šeit.