30.03.2021

Tiešsaistes diskusiju sērija “Skolēni par skolu”

Sadarbībā ar izglītības portālu "skolens.lv" sākam tiešsaistes diskusiju sēriju "Skolēni par skolu". Šajās diskusijās skolēni kopā ar Skola2030 ekspertiem, karjeras konsultantiem un citiem izglītības darbiniekiem sarunāsies par aktuālām tēmām, kas saistītas ar mācību organizāciju un saturu gan pamatizglītībā, gan vispārējā vidējā izglītībā. Diskusijas būs skatāmas tiešraidē gan Skola2030 Facebook kanālā, gan Skolēns LV Facebook kanālā.

Pirmā diskusija “Kā notiks mācības vidusskolā?” notiks 8. aprīlī plkst. 15.00. To vadīs Daniēls Zeltiņš (Rīgas 45. vidusskolas 12. klases skolnieks un "Skolēns LV" vadītājs) un piedalīsies 10. un 11. klases skolēni (Marta Zamarīte, Marta Marija Gruzdova, Ieva Ziemele,  Laura Luīze Ķilupa), kuri sarunāsies ar Skola2030 vecāko ekspertu Mihailu Basmanovu un Ogres 1. vidusskolas direktoru, Skola2030 konsultantu Igoru Grigorjevu. Galvenie diskusijas pieturpunkti:

  • Ar ko atšķiras pašreizējais mācību saturs no jaunā mācību satura? Kas mainīsies skolēna ikdienā?
  • Kā skolēni saprot jauno piedāvājumu vidusskolā?
  • Kāda ir skolēnu pieredze, izvēloties skolu, kursus vidusskolā?
  • Ko darīt skolēnam, ja tuvākās skolas nepiedāvā viņa interesēm atbilstošu programmu? Kā varēs mainīt skolu, ja skolu programmas atšķirsies?
  • Kādas ir galvenās skolēnu bažas, bailes, mīti?

Otrā diskusija “Kā izvēlēties piemērotāko mācību saturu vidusskolā?” notiks 22. aprīlī 15.00. Šajā sarunā 9. klases un 10. klases skolēni (Gunta Kroiča, Emīls Rīgerts, Marta Vilde, Ieva Ziemele) sarunāsies ar Skola2030 vecāko ekspertu Mihailu Basmanovu, darba devēju konsultāciju uzņēmuma "ERDA" partneri Zani Čulkstēnu un Druvas vidusskolas karjeras konsultanti Agitu Skrebeli. Diskusiju vadīs Daniēls Zeltiņš, Rīgas 45. vidusskolas 12. klases skolnieks un "Skolēns LV" vadītājs. Galvenie diskusijas pieturpunkti:

  • Kādi ir piedāvātie kursu komplekti vidusskolā?
  • Kā diskusijā iesaistītie skolēni veikuši savas izvēles?
  • Cik viegli vai grūti jaunietim ir izdarīt izvēli vidusskolā par savu nākotnes virzienu? Kas to palīdz izdarīt? Vai skolās ir atbalsts?
  • Vai 9. klases skolēni spēs pieņemt īsto izvēli? Vai būtu vēlams zināt savu nākotnes profesiju pirms iestāšanās vidusskolā?

Diskusijas tiks ierakstītas, un vēlāk tās būs iespējams noskatīties Skola2030 Youtube kanālā