01.10.2021

Nr. 19/2021 - Rudens, eksāmeni un vitamīni

Sveiciens rudenī un klātienes mācībās!

Septembrī vairākas skolotājas man jautāja, vai jaunajā ziņu izdevumā būs raksts par eksāmeniem. Tas esot ļoti svarīgi, tas arī uztraucot. Saruna ar Skola2030 vecāko ekspertu, diagnosticējošo un valsts pārbaudes darbu paraugu izstrādes vadītāju Pāvelu Pestovu, manuprāt, skaidro neskaidro un tādējādi arī mazina nevajadzīgo spriedzi. Labs papildinājums intervijai ir Ingas Pāvulas pārdomas par šo pašu – mūžīgo – tēmu, aplūkojot to vairāk no skolēnu viedokļa. Iedomājos – ja es būtu skolēns, tad, izlasot atziņas, kas izriet ne tik daudz no gudrām grāmatām, bet galvenokārt no dzīves, mierīgu prātu gatavotos pārbaudes darbiem. Līdztekus cidonijās, dzērvenēs un ābolos atrodamajiem labumiem šie padomi – vecākiem, arī skolotājiem un citiem līdzās esošajiem pieaugušajiem uzmundrināt jauniešus un prātīgi parunāties, apsverot dažādus lielās dzīves scenārijus, – lai kalpo kā papildu vitamīni jaunajā mācību gadā!

Par vērtēšanu pirmsskolā lasiet divu PII – “Kamolīša” un “CreaKids” – pieredzes stāstos.

Skolotājiem noderēs materiāls “Vadīt mācīšanos. Skolotāja sniegums apraksts”, uz kuru no Ilzes Mazpanes ievada aizvedīs klātpieliktā saite.

Kā parasti, publicējam biežāk izskanējušos jautājumus un aktualitātes.

Jaunums šajā laidienā – lasītāju atsauksmes. Aicinām arī turpmāk mums rakstīt (info@skola2030.lv) vai aizpildīt anketu: https://bit.ly/DDZ_aptauja, izsakot savus vērojumus, rosinošu kritiku un ieteikumus, lai “Domāt.Darīt.Zināt.” kļūtu pilnvērtīgāks, lai mūsu darbs sasniegtu pēc iespējas vairāk lasītāju.

Vēstules nav vienīgais jaunums. Esam nolēmuši kļūt īsāki un regulārāki. Pirmā apņemšanās jau ir redzama.

Lai visiem priecīgs noskaņojums jaunajā mācību cēlienā!

 

Alnis Auziņš,
Skola2030, Domāt.Darīt.Zināt. redaktors

 

Ziņu izdevumā lasāmi šādi raksti: